Crnogorac zasijao na La Lušu: Osmajić pogodio protiv Benfike, Vizela izgubila u 102. minutu

Osmajić je u 20. minutu pobjegao odbrani, dobio loptu Kika Bondosa, a zatim je efektno poslao u bliži ugao udarcem iskosa sa lijeve strane

15428 pregleda 1 komentar(a)
Osmajić daje gol Benfiki, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.09.2022. 22:12h

Milutin Osmajić nije mogao da izabere ljepšu scenu za predstavljanje portugalskoj fudbalskoj javnosti.

Crnogorski reprezentativac postigao je prvi gol u dresu Vizele na kultnom lisabonskom La Lušu, domu fudbalera Benfike.

Pogodio je za 0:1, izašao iz igre u 66. minutu, a njegov tim na kraju u kontroverznoj završnici poražen 2:1, golom iz penala u 12. minutu sudijskog dodatka.

Osmajić je u 20. minutu pobjegao odbrani, dobio loptu Kika Bondosa, a zatim je efektno poslao u bliži ugao, uz stativu, udarcem lijevom nogom iskosa sa lijeve strane.

Gol pogledajte ovdje.

Savladao je golmana Vlahodimosa, kome je dao prvi gol i u dresu Crne Gore, na prijateljskom meču sa Grčkom u pobjedi 1:0.

Osmajić je prošlog mjeseca prešao u Vizelu na pozajmicu iz Kadisa, a duel u Lisabonu mu je bio prvi u startnoj postavi.

Benfika je izjednačila desetak minuta prije kraja, sjajnim golom Davida Neresa, a pravi šou je nastao u finišu.

Prvo je domaćin ostao sa desetoricom u 91. minutu (dva žuta kartona dobio je Ramos), sudija pokazao da će se igrati još devet.

I kada je trebalo da bude kraj, Vizelinog igrača Rosu lopta je pogodila u ruku u šesnaestercu, VAR potvrdio da je penal, a Žoao Mario u 102. minutu pogodio za pobjedu Benfike.