Union odolio Bajernu i ostao u bodovnoj ravni sa velikanom

Union remizirao sa Bajernom (1:1), Frajburg pobjedom nad Bajerom preuzeo lidersku poziciju

3719 pregleda 0 komentar(a)

Desetostruki uzastopni prvak Nejmačke, Bajern, ni u drugoj utakmici zaredom u Bundesligi nije mogao do pobjede, pošto je remizirao u Berlinu sa domaćim Unionom - 1:1.

Domaćin je na krilima fantastične publike čak i poveo u 12. minutu pogotkom Bakera.

Tri minuta kasnije Džošua Kimih je postavio konačan rezultat i oba kluba su na po 11 bodova.

Ispred njih su Frajburg, koji je preokretom slavio u Leverkuzenu - 3:2, a 12 bodova ima i Dortmund, koji je sinoć slavio protiv Hofenhajma (1:0).

Verder je salvio u Bohumu - 2:0, a Keln je iznenađenje starta prvenstva i bez poraza je nakon pobjede u Volfsburgu sa 4:2. "Jarčevi" imaju dvije pobjede i tri remija.

U Štutgartu je Šalke zaslužio bod (1:1).