Brazilski šmek u Madridu: Vini i Rodrigo za trijumf Reala, Sadik na debiju zaustavio Atletiko (VIDEO)

Aktuelni šampion bolji od Betisa - 2:1, "kolćonerosi" remizirali u San Sebastijanu

7310 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 03.09.2022. 20:35h

Real Madrid je na maksimalnom učinku nakon četiri kola u španskoj La Ligi.

Aktuelni šampion je do nove pobjede stigao u duelu sa Betisom, a donijeli su mu je Brazilci - Vinisijus Žunior i Rodrigo (2:1).

Vinisijus je lob udarcem zatresao mrežu gostiju iz Sevilje u 9. minutu, a već u 17. je poravnao Serhio Kanales.

Nije bilo lako "kraljeveskom klubu" da dođe do trijumfa, ali je jedan gol u drugom dijelu napravio razliku.

Postigao ga je Rodrigo u 65. minutu.

Real je tako prekinuo crni u duelima sa "zelenima" na "Santjago Bernabeuu", jer nije slavio u posljednjih pet međusobnih duela (tri remija i dva poraza).

A Atletiko Madrid je upisao prvi remi ove sezone - odigrao je 1:1 u San Sebastijanu protiv Sosijedada.

Gosti su vodili od 5. minuta i pogotka Alvara Morate, a dva boda im je "otkinuo" debitant u dresu Sosijedada - Umar Sadik, bivši napadač Partizana, koji je prije dva dana za preko 20 miliona eura stigao iz Almerije.