Senzacija na Maksimiru: Majstorija Oršića, Dinamo srušio Čelsi (VIDEO)

Veliki trijumf "modrih", Borusija sigurna protiv Kopenhagena

31097 pregleda 21 komentar(a)

Liga šampiona nije mogla da počne većim iznenađenjem - Dinamo je nadigrao i pobijedio Čelsi (1:0).

Hrvatski šampion se više od 70 minuta pitao sve na Maksimiru, vodio golom Mislava Oršića, a onda je u finišu i zaslužio sreću protiv velikana.

Oršić je u 13. minutu pogodio iz akcije u kojoj je odbrana "plavaca" djelovala amaterski, pogotovo Vesli Fofana, pojačanje iz Lestera od preko 80 miliona eura.

Napadač "modrih" je, naime, skoro 60 metara vukao loptu, s njom u nogama bio brži od Fofane i majstorski je provukao pored Kepe Arizabalage.

Upravo je Kepa u nekoliko navrata čuvao Čelsi, jer je Dinamo i u prvom i u drugom poluvremenu imao šansi i da postigne drugi pogodak.

Posljednjih desetak minuta je tim Tomaas Tuhela napao - Ris Džejms je pogodio stativu, prilike su imali i Kai Haverc i Hakim Ziješ, ali je na visini zadatka bio Dominik Livaković.

U istoj grupi se večeras u 21 sat sastaju Salcburg i Milan.

A u grupi G je odlično startovala Borusija koja je u Dortmundu bila ubjedljiva u duelu sa Kopenhagenom.

"Milioneri" su slavili 3:0, mrežu Danaca su tresli Marko Rojs, Rafael Gereiro i Džad Belingem.