Real moćan na debiju Hakšabanovića u Ligi šampiona, poker Sitija u Sevilji, PSŽ-u derbi protiv Juvea (VIDEO)

Dva gola Halanda na "Pishuanu", prvak Evrope u drugom dijelu slomio otpor Seltika, Milanu bod u Salcburgu

21057 pregleda 4 komentar(a)
Modrić postiže gol za 2:0 na "Seltik parku", Foto: Reuters

Real Madrid je više od 50 minuta imao mnogo problema sa Seltikom u Glazgovu, ali od momenta kada je poveo golom Vinisijusa Žuniora pitanje pobjednika se više nije postavljalo.

"Kraljevski klub", koji brani titulu, u sezonu je krenuo silovito - slavio je 3:0 na "Seltik parku", sve to je uradio bez Karima Benzeme.

Francuz je sredinom prvog poluvremena osjetio bol u koljenu i napustio igru, umjesto njega je šansu dobio Eden Azar.

Vinisijus je u 56. pogodio na pas Federika Valverdea, u 60. je Luka Modrić u svom stilu udarcem desnom spoljnjom donio 2:0, a kasnije je mrežu zatresao i Azar.

U timu Seltika je na terenu posljednjih desetak minuta na terenu bio crnogorski reprezentativac Sead Hakšabanović.

To je njegov debi u evropskoj eliti, imao je i odličnu akciju u 86. minutu kada je natjerao na reakciju Tiba Kurtou.

I drugom meču u grupi F su se radovali gosti - Šahtjor je u Njemačkoj nadigrao Lajpcig (3:1).

Ukrajinci, koje vodi trener crnogorskog porijekla Igor Jovićević, slavili su pogocima Šveda i Mudrika, jedini stirjelac za domaćina je bio Simakan.

Pari Sen Žermen je na krilima Kilijana Mbapea bio bolji od Juventusa na Parku prinčeva - 2:1.

Vodili su "sveci" 2:0, dominirali i promašivali, Juve je kasnije zaprijetio, ali je morao da se pomiri s porazom - sve što je uradio bilo je da smanji preko Vestona Mekenija.

Mbape je bio dvostruki strijelac, ali je pokazao i kako zna da bude sebičan...

Mančester siti nije imao problema u Sevilji (4:0), a seriju je želi da prekine Erling Haland.

Norvežanin je već na cifri od 12 golova u sezoni u svim takmičenjima - na "Pishuanu" je postigao prvi i treći za "građane", upisali su se i Fil Foden i Ruben Diaš.

Milan je remizirao u Austriji protiv Salcburga (1:1), pa je zagrebački Dinamo nakon prvog kola sam na liderskoj poziciji zahvaljujući senzacionalnom trijumfu nad Čelsijem.