Napoli sa druge planete - Liverpul deklasiran na "Maradoni", ludnica u Madridu, rutina Intera na "Meaci" (VIDEO)

Viceprvak Evrope dekalsiran u Napulju (4:1), Atletiko u 11. minutu sudijskog dodatka srušio Porto (2:1), lako sa Interom (2:0) u "grupi smrti". Robert Levandovski do rekorda protiv Plzenja (5:1)

10464 pregleda 6 komentar(a)
Zjelinski je dva puta pogodio gol viceprvaka Evrope, Foto: REUTERS

Spektakularnom igrom Napoli je na noge pod Vezuvom bacio viceprvaka Evrope - Napolitanci su na stadionu "Dijego Armando Maradona" fudbalsku lekciju Liverpulu naplatili pobjedom od 4:1.

Pjotr Zjelinski je sa penala u 8. minutu najavio iznenađenje, a "redse" nije u igru uspio da vrati ni golman Alison, nakon što je 13 minuta kasnije odbranio penal Viktoru Osimenu.

U 31. Zjelinski je asistirao Kameruncu Andre Anguizi, koji je pogodio za 2:0, da bi se u 44. upisao u strijelce i sin čuvenog Ćola, Đovani Simeone.

Odmah početkom nastavka je Zjelinski pogodio opet (47), da bi čast Liverpula počasnim golom dva minuta kasnije spasao sve bolji Luis Dias.

U istoj grupi A već i prvim utakmicama dana, Ajaks je do poluvremena sa tri gola riješio pitanje pobjednika protiv Rendžersa na "Ajaksa areni", na kraju 4:0.

Veče je obilježio rekord Poljaka Roberta Levandovskog, koji je u pobjedi Barse and Plzenjom - 5:1, kompletirao het-trik i postao prvi u istoriji kojem je to u Ligi šampiona uspjelo sa tri različita kluiba (Borusija D, Bajern i Barsa). Nejmar, Kristijano Ronaldo i Pipo Inzagi su to uspjeli u dva različita kluba.

Između golova Poljaka, upisali su se novajlije Frek Kesi u 13, i Feran Tores u 67. minutu.

U istoj "gruopi smrti" C, Bajern je pokazao zašto ga smatraju prviom favoritom - slavio je protiv Intera na "Meaci" sa 2:0.

Liroj Sane u 25, ali i autogol D'Ambrozija u drugom poluvremenu su bili dovoljni Bavarcima.

Spektakl je viđen u grupi B - Atletiko je tek sa igračem više (isključen Taremi u 82), pogodio protiv Porta pogotkom Ermosa u drugom minutu nadoknade. Ali... Ermoso je skrivio penal i u šestom minutu nadoknade je činilo se, Atletiko ostao bez pobejde nakon što je pogodio Uribe.

Međutim... Antoan Grizman je glavom nakon kornera u 11. minutu nadoknade donio pobjedu - 2:1.

Grizman može da igra tek nakon 60. minuta, kako Aletiko ne bi Barsi morao da plati enormno obeštećenje. Zato je Francuz u igru ušao u 61. minutu umjesto Saula Nigesa.

U istoj grupi je Klub Briž pobjedom potvrdio krizu Bajera - 1:0.

Strijelac je u 42. bio Sila na asistencju Skov-Olsena.

Totenhemu je pomoglo isključenje da bi slavio u Marseju - 2:0, uz dva gola Brazilca Rišarlisona.

Mbemba je morao vani u 48, da bi Rišarlison na asistencije Perišiča i Hojbjerga (76. i 81), osigurao trijumf.

Sporting je u istoj grupi D ranije bio ubjedljiv u Frankfurtu protiv osvajača Lige Evrope, Ajntrahta - 3:0.