Barsa nastavila seriju, goleada Atletika, konačno se radovala Sevilja (VIDEO)

Poker Katalonaca protiv Kadisa, "kolćonerosi" sigurni u duelu sa Seltom

8151 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 10.09.2022. 22:56h

Način na koji na startu La Lige pobjeđuju Barselona i Real Madrid obećava veliku borbu velikana za titulu prvaka Španije.

"Kraljevski klub" ima maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice, a Barsa je danas u 5. kolu stigla do trećeg trijumfa zaredom.

Katalonci su slavili na gostovanju Kadisu - bilo je 4:0 za tim Ćavija Ernandesa.

Frenki de Jong je pogodio za prednost "blaugrane" u 55. minutu, a deset minuta kasnije je do šestog gola u sezoni stigao Robert Levandovski.

Poljak je, inače, bio rezerva - u igru je ušao u 57. umjesto Memfisa Depaja.

Meč u Kadisu je skoro pola sata bio prekinut, jer je jedan navijač kolabirao na tribinama, a kada je nastavljen mrežu domaćina su zatresli i Ansu Fati na pas Levandovskog, te Usman Dembele.

Goleadu je svojim navijačima priredio Atletiko Madrid - na "Vanda Metropolitanu" je bilo 4:1 protiv Selte.

Redom su u timu Dijega Simeonea pogađali Anhel Korea, Rodrigo de Paul, Janik Karasko i Unaj Nunjes (autogol).

A nakon četiri neuspjeha (tri poraza i remi) pokrenula se Sevilja koja je u Barseloni nadigrala Espanjol - 3:2.

Imali su gosti iz Andalusije 3:0 na poluvremenu (gol Erika Lamele, pa dva Hose Anhela Karmone), ali je domaćin do sredine drugog dijela smanjio na 3:2.

Imao je i igrača više, nakon isključenja Lamele, ali je Sevilja izdržala...

Rajo Valjekano je savladao Valensiju (2:1) i prekinuo mini seriju od dva poraza.