Kad VAR ne vidi igrača: Polemike u Italiji, tehnologija i sudije oduzele pobjedu Juventusu

8068 pregleda 5 komentar(a)
Pozicija Kandreve kod gola, Foto: Printscreen

Velika fudbalska debata u Italiji oko VAR-a i onoga što se dogodilo sinoć na meču Juventus – Salernitana.

“Stara dama” je počela veliki povratak u drugom poluvremenu (nakon 45 minuta bilo je 2:0 za skromni tim iz Salerna), stigla do 2:2, a u dodatnom vremenu postigla i gol za pobjedu...

VAR se tada uključio i poništio pogodak Arkadijuša Milika...

Međutim, sudije u VAR sobi nisu vidjele, ili nisu imale snimak, koji je emitovao “Skaj” nekoliko minuta kasnije, a na kojoj se vidi da Bonući nije bio u ofsajdu prilikom udarca Milika ka golu.

Bonući u akciji kod gola nije dodirnuo loptu, ali je sudija procijenio da ima uticaj na igru, da ometa golmana.

Izgledalo je da je gol poništen zbog takvog stava sudije, a da nedozvoljena pozicija defanzivca Juvea nije sporna.

Međutim, pojavio se TV snimak koji je pokazao da je Bonućija u dozvoljenoj situaciji držao Kandreva i to tačno dva metra i 90 centimetara.

Kandreva je bio daleko od mjesta akcije, blizu korner ugla, a VAR je “markirao” samo šesnaesterac, a ne cijeli teren.

Jednostavno, sudije su previdjele poziciju igrača Salernitane.

Naravno, navijači Juventusa traže ponavljanje meča, takav zahtjev stići će, vjerovatno, i iz kluba, ali šanse da se to dogodi ne postoje...