Dibala pokrenuo Romu nakon debakla u Udinama

Bilo je 2:1, moglo je i ubjedljivije, ali mogao je i Empoli da iznenadi Murinjov tim

3873 pregleda 0 komentar(a)
Dibala i Ejbraham, Foto: Reuters

Roma je reagovala nakon debakla u Udinama u prošlom kolu (0:4) i slavila u Empoliju u posljednjem meču šestog kola Serije A.

Bilo je 2:1, moglo je i ubjedljivije, ali mogao je i domaćin da iznenadi Murinjov tim.

Čovjek odluke bio je Paulo Dibala, koji je postigao sjajan gol za vođstvo u 17. minutu.

Zatim je efektno asistirao Temiju Ejbrahamu za 2:1 20-ak minuta prije kraja.

Empoli je do 1:1 stigao preko Bandinelija.

U 77. minutu Lorenco Pelegrini nije iskoristio penal za Romu (pogodio je prečku), a Empoli preko Akpe Akpra, pozajmljenog igrača Lacija, bio blizu izjednačenja - vezista iz Gane je pogodio stativu.

Akpro je u 87. minutu dobio direktni crveni karton zbog grubog faula, a u posljednjim trenucima meča Andrea Beloti imao idealnu šansu za 1:3 - njegov šut odbranio je golman Vikario.