Levandovski zakazao u Minhenu - Bajern za dva minuta otpisao Barsu, Liverpul uhvatio vazduh u 89. minutu

Atletiko Madrid poražen u Leverkuzenu, bez povrijeđenog Stefana Savića, koji je 20-ak dana van terena zbog povrede mišića

28089 pregleda 4 komentar(a)
Matip daje gol za 2:1, Foto: Reuters
Završeno
18:41h

Grupa A

Liverpul – Ajaks 2:1 kraj

Mohamed Salah 16, Žoel Matip 89. - Mohamed Kudus 27.

Rendžers – Napoli (srijeda)

Grupa B

Bajer Leverkuzen – Atletiko Madrid 2:0 kraj

Robert Andrič 84, Musa Dijabi 87.

Porto – Briž 0:4 kraj

Feran Jutgla 15. (penal), Kamal Sova 47, Andreas Skov Olsen 52, Antonio Nusa 88.

22:54h

Robert Levandovski se vratio u Minhen, on i njegovi saigrači iz Barselone promašili mnogo šansi u prvom poluvremenu, a Bajern ih surovo kaznio.

Bavarci su slavili 2:0 u derbiju 2. kola Lige šampiona, za dva minuta su Lukas Ernandes i Liroj Sane riješili meč.

Liverpul je "prodisao" u posljednji čas - 2:1 na Enfildu protiv Ajaksa.

"Redsi" su poveli preko Salaha, izjednačio je Kudus, a Matip u posljednji čas pogodio za prijeko potrebnu pobjedu, nakon debakla od Napolija na startu.

Atletiko, bez Savića, glatko je poražen u Leverkuzenu, a hit starta sezone je Briž, koji je deklasirao Porto na Dragaou (4:0) i ima maksimalan skor u grupi B.

22:49h

Briž je hit - 4:0 na Dragaou, gol je postigao 17-godišnji Norvežanin Antonio Nusa.

22:47h

89. minut - proključao je Enfild, gol Žoela Matipa za 2:1 protiv Ajaksa.

Matip je glavom nakon kornera ubacio loptu iza gol-linije.

Gol pogledajte ovdje.

22:45h

87. minut - riješeno je u Leverkuzenu. Musa Dijabi za 2:0 protiv Atletika.

22:42h

84. minut - Bajer nakon serije promašaja Šika vodi protiv Atletika - Robert Andrič je doveo domaćina u vođstvo protiv indisponiranih "kolćonerosa".

22:30h

Još jednu veliku šansu za Bajer protiv Atletika promašio je Patrik Šik.

22:22h

Liverpul napada, traži gol, ali nema promjene - 1:1 protiv Ajaksa.

22:13h

Briž vodi na Dragau čak 3:0.

22:11h

53. minut - Bajern je na 2:0. Liroj Sane. Efektna akcija, brza i precizna, odbrana Barse nije mogla da isprati Sanea.

22:08h

Barselona je stvarala šanse, Bajern je poveo.

Strijelac Lukas Ernandes nakon kornera Džošue Kimiha u 51. minutu.

22:07h

Koliko sreće za Atletiko - Šik je pogodio prečku, a Hložek odbijenu loptu poslao u stativu.

Bajer - Atletiko 0:0.

22:05h

Iznenađenje na pomolu u Portu - 2:0 za Briž u prvom napadu u 2. poluvremenu.

Kamal Sova, 22-godišnji napadač iz Gane, duplirao je prednost belgijskog tima.

21:31h

Prva šansa za Bajern - Sabicer je bio zamalo neprecizan sa ivice šesnaesterca.

21:28h

27. minut - Ajaks je kaznio promašaje Liverpula.

Mohamed Kudus, napadač iz Gane, sjajnim udarcem sa 12-13 metara poslao je loptu od prečke pored nemoćnog Alisona.

Efektan gol, ali ponovo je odbrana "redsa" loša, kao i cijele sezone.

Prije gola Kudusa, domaćin je imao nekoliko šansi i opasnih situacija, dva puta je blizu bio Žota...

21:26h

Nova šansa za Barsu u Minhenu, Rafinja je promašio vođstvo.

21:18h

17. minut - Liverpul je poveo protiv Ajaksa. Mo Salah je pogodio poslije sedam sušnih mečeva.

Gol su kreirali Luis Dijas i Diogo Žota.

21:17h

Velika šansa za Levandovskog - efektna akcija Barselone, Poljak je prebacio loptu preko gola svog bivšeg tima.

21:16h

Prvi gol večeri pao je na Dragaou - Briž je poveo protiv Porta, golom španskog napadača Ferana Jutgle iz penala.

21:14h

U Minhenu je prva zaprijetila Barselona, preko Pedrija, odbranio je Nojer.

18:41h

Mečevi 2. kola Lige šampiona igraju se večeras.

Minhen je u centru pažnje – dolazi Barselona, sa Bajernovom legendom Robertom Levandovskim.

Legendarna devetka Bajerna postala je devetka Barselone – Robert Levandovski se vraća u Minhen da napadne klub u kome je postigao 344 gola, osvojio 19 trofeja, uključujući i Ligu šampiona.

Za standarde koje je postavio prethodnih godina pod Jirgenom Klopom, Liverpul je katastrofalno počeo sezonu. I to ne samo u Premijer ligi, već i u Ligi šampiona – teškim porazom od Napolija u Napulju 4:1.

Na Enfild stiže Ajaks, koji je plijenio igrom na startu elitnog takmičenja, na kome je kod kuće razbio Rendžerse 4:0.