Napoli se ne zaustavlja: Pao je i Milan, "azuri" po ko zna koji put sanjaju velike stvari

Prvi poraz "rosonera"

6226 pregleda 0 komentar(a)

Milan i Napoli igraju najbolji fudbal u Italiji, u ovom trenutku je za nijansu ipak tim Lućana Spaletija.

Pokazao je to nedavno u Ligi šampiona velikom pobjedom nad Liverpulom, potvrdio večeras u direktnom duelu sa prvakom Italije.

"Azuri" su u Milanu slavili 2:1, pa nakon sedam kola dijele prvo mjesto sa Atalantom - imaju po 17 bodova i jedine su ekipe bez poraza u Seriji A.

"Rosoneri" su u prvom poluvremenu dominirali, najbolju šansu je imao Olivije Žiru kada je pogodio prečku, ali se kasnije razigrao i Napoli.

Poveo je iz penala koji je iznudio Hviča Kvarachelia u duelu sa Seržinjom Destom (sa 11 metara je strijelac bio Mateo Politano) i u tom momentu se tek rasplamsala borba.

Žiru je dvadesetak minuta prije kraja poravnao preko Žirua na asistenciju Tea Ernandesa, a reakcija Napolitanaca je bila fantastična - prednost im je u 78. vratio Đovani Simeone preciznim udarcem glavom.

Milan je uradio dovoljno da izbjegne poraz u derbiju, ali nije imao ni sreće, pa je u samom finišu okvir gola pogodio i Pjer Kalulu...