Francuska vidi opstanak, Hrvatska preuzela vrh uprkos golčini Eriksena, Kazahstan i Turska idu u viši rang

Mbape i Žiru riješili duel sa Austrijom, "vatreni" bolji od Danske u Zagrebu

10661 pregleda 0 komentar(a)

Francuska ne želi da ispadne iz A Lige nacija, prvi korak ka opstanku je napravila večeras u Sen Deniju.

"Trikolori" su savladali Austriju (2:0) i prepustili joj posljednje mjesto u grupi 1.

Tim Didijea Dešana je dominirao, ali mu je skoro sat igre trebalo da dođe do prednosti.

Igrao se 56. minut kada je Kilijan Mbape u svom stilu prošao kroz odbranu Austrijanaca za 1:0, a već u 65. je Olivije Žiru pogodio glavom na centaršut Antoana Grizmana.

Napadač Milana je sa 35 godina i 357 dana postogao najstariji strijelac u istoriji francuskog nacionalnog tima.

Francuska pred posljednje kolo, u kojem gostuje Danskoj, ima bod više od Austrije.

A Danci su poklekli na Maksimiru protiv Hrvatske (2:1), nije im pomogao ni evrogol Kristijana Eriksena u 77. minutu.

Vezista Mančester junajteda je izjednačio (prethodno je pogodio Borna Sosa), ali je domaćin tek što je krenuo s centra vratio prednost preko Lovra Majera.

"Vatreni" nakon tri pobjede zaredom u grupi gostuju Austriji, ako slave potvrdiće prvo mjesto.

Holandija se primakla eliti pobjedom u Poljskoj (2:0) koju su joj donijeli Kodi Gakpo i Stiven Bergvajn.

"Lale" na prvom mjestu imaju tri boda više od Belgije, koju dočekuju u posljednjem kolu i koju su u prvom dijelu u Briselu deklasirale 4:1.

Belgijanci su kod kuće bili bolji od Velsa (2:1), trijumf su im donijeli Kevin de Brujne i Miši Bašuaji koji su i upisali po asistenciju.

Poljaci u posljednjem kolu gostuju u Kardifu i ne smiju da izgube od Velsa (imaju tri boda više) ako žele da opstanu...

Iznenađenje u Ligi C, gdje je podbacila Slovačka, favorit za put u viši rang.

Slovaci su kod kuće izgubili od Azerbejdžana (2:1), a Kazahstan pobjedom nad Bjelorusijom istim rezultatom kolo prije kraja osigurao plasman u B Ligu nacija.

U viši rang je otišla i Turska nakon remija u Istanbulu sa Luksemburgom - 3:3.