Kolumbijski fudbal - 1.500 navijača na terenu, pretučeni fudbaleri

6741 pregleda 1 komentar(a)

Težak incident dogodio se sinoć na utakmici kolumbijske prve lige - na utakmici Kortulue i Deportivo Kalija nezadovoljni gostujući navijači utrčali su na teren i izazvali haos kakav se rijetko viđa.

Čak oko 1.500 navijača utrčalo je na teren i obračunalo se s igračima kluba za koji navijaju.

Deportivo Kali, jedan je od najpopularnijih kolumbijskih klubova, a sada je posljednji na tabeli Primere, gubio je rezultatom 2:0 u 81. minutu kada se dogodio veliki incident.

Navijači su utrčali na teren i počeli verbalno i fizički da zlostavljaju igrače i članove stručnog štaba Deportiva.

Sudija i većina igrača su pobjegli, a oni koji su ostali na terenu su pretučeni.

Najgore je prošao reprezentativac Kolumbije Teofilo Gutijeres, koji je godinama nastupao za selekciju ove zemlje i igrao na svjetskim prvenstvima.

Tukli su ga šakama i nogama, a u incidentu je povrijeđen i trener Majer Kandelo.

Deportivo Kali je objavio saopštenje za javnost u kojem se traži od lokalnih vlasti da intervenišu kako se ne bi dogodio sličan incident u budućnosti.

Osudili su svaku vrstu nasilnog ponašanja protiv igrača i stručnog štaba kluba.