Šveđani bez rješenja za Mitrovića, kiks Španije u Saragosi, poker Portugala (VIDEO)

Srbija na krilima napadača Fulama, koji je upisao het-trik, stigla Norvešku na vrhu tabele

14139 pregleda 5 komentar(a)

Aleksandar Mitrović trese mreže u dresu Fulama, ne zaustavlja se ni kada igra za reprezentaciju Srbije.

Iza njega je još jedna fenomenalna utakmica, upisao je het-trik protiv Švedske u Beogradu (4:1) i lansirao Srbiju na diobu prvog mjesta grupe 4 B Lige nacija.

"Orlovi" dijele lidersku poziciju sa Norveškom, imaju po 10 bodova pred derbi koji se igra u utorak u Oslu.

Srbija, koja je od "vikinga" poražena u Beogradu (1:0), mora da pobijedi u posljednjem kolu da bi osigurala prvo mjesto i odlazak u viši rang.

Domaćin je dominirao protiv Šveđana na stadionu "Rajko Mitić", nije ga poremetilo ni to što je u 15. minutu Viktor Klaeson pogodio za 0:1.

Samo tri minuta kasnije je Mitrović udarcem glavom izjednačio, a preokret je uslijedio u sudijskoj nadoknadi prvog dijela - na isti način je, samo nakon kornera, matirao Robina Olsena...

Ništa se nije promijenilo ni u nastavku, pa je već u 50. Mitrović opet bio strijelac. Ovog puta nogom, na pas Dušana Vlahovića.

Goleadu je lijepim golom zaokružio Saša Lukić.

Пласман обезедио SofaScore

Neizvjesno je i u grupi 1, gdje će Ukrajina i Škotska u posljednjem kolu direktno odlučivati o prvom mjestu.

Ukrajinci su ranije danas bili ubjedljivi u Jerevanu protiv Jermenije (5:0), Škoti odgovorili pobjedom nad Republikom Irskom (2:1), pa i dalje imaju dva boda više na tabeli.

Presudan će biti međusobnim susret u poljskom Krakovu u utorak, nakon što je Škotska savladala Ukrajinu rezultatom 3:0 u srijedu u Glazgovu...

A u A Ligi nacija, Španija je napravila kiks koji bi mogao skupo da je košta.

Poražena je u Saragosi od Švajcarske (2:1) i prepustila prvo mjesto Portugalu, koji je deklasirao Češku u gostima - 4:0.

Manuel Akanđi i Bril Embolo su pogađali za Švajcarce, strijelac za "crvenu furiju" bio je Đordi Alba.

Portugalce su ka trijumfu odveli dvostruki strijelac Diogo Dalot, te Bruno Fernandeš i Diogo Žota.

Portugal ima dva boda više od Španije, odbraniće prvo mjesto ako u utorak ne izgubi od velikog rivala u Bragi.