Letonija remizirala sa Andorom i plasirala se u Ligu C

Moldavija takođe ima 13 bodova, ali slabiji međusobni skor od Letonije

2311 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Letonije i Andore, Foto: Reuters

Fudbaleri Letonije odigrali su danas na gostujućem terenu protiv Andore neriješeno (1:1), u utakmici posljednjeg kola Lige nacija D u Grupi 1 i plasirali se u viši rang takmičenja.

Letonija je povela u 50. minutu golom koji je postigao Vladislavs Gutkovskis, a izjednačio je Albert Rosas u 88. minutu.

Letonija je prva na tabeli sa 13 bodova i plasirala se u C Ligu nacija. Druga je Moldavija sa takođe 13 bodova, ali slabijim međusobnim skorom od Letonije. Treće mjesto zauzima Andora sa osam bodova, a posljednjeplasirani Lihtenštajn je bez bodova.

U drugoj utakmici u tog grupi, Moldavija je u Kišinjevu pobijedila Lihtenštajn sa 2:0.

Oba gola u samoj završnici utakmice postigao je Viktor Stina, u drugom i četvrtom minutu nadoknade vremena.

Moldavski reprezentativac Vadim Rata zatresao je mrežu u 80. minutu, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.