Hrvati i Holanđani izborili F4, Francuska poražena u Kopenhagenu

Iz Lige A u Ligu B ispali Vels i Austrija

11462 pregleda 0 komentar(a)

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Holandije izborile su plasman na završni turnir trećeg izdanja Lige nacija.

Hrvatska je večeras u gostima savladala Austriju 3:1, dok je Holandija na domaćem terenu pobijedila Belgiju 1:0.

Sa druge strane, iz Lige A u Ligu B su ispali Vels, koji je večeras poražen u Kardifu od Poljske 1:0, kao i Austrija.

Fudbaleri Hrvatske su napravili lijepu uvertiru za naredno Svjetsko prvenstvo, nakon Danske savladali i Austriju i sa dva vezana trijumfa okončali septembarski ciklus.

"Vatreni" su u Beču poveli već u šestom minutu preko Modrića, ali su domaći izjednačili poslije tri minuta kada je gol postigao Baumgartner.

Vicešampion svijeta je u drugom poluvremenu stigao do nova tri boda, a strijelci su bili Livaja i Lovren.

U istoj grupi Danska je dobrom meču pobijedila Francuze 2:0. Domaći su na "Parkenu" oba gola postigli u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Dolberg i Skov-Olsen.

Imali su Francuzi prilike za pogodak, ali je na golu Danske dobar bio Kasper Šmajhel, koji je na kraju proglašen i za igrača utakmice.

A Holandija je jedini gol protiv Belgije postigla u 73. minutu, a strijelac je bio Virdžil van Dajk.

Nije bilo interesantno u Amsterdamu, prvo poluvrijeme nije bilo sadržajno, a na kraju je Holandija mogla i ubjedljivije da slavi, a šansu da postigne gol nije iskoristio Klasen.

Poljska je do pobjede nad Velsom stigla nakon gola Sviderskog.

U Ligi C veliko iznenađenje priredila su Farska Ostrva koja su pobijedila Tursku 2:1.

Turci su ranije obezbijedila plasman u Ligu B.