Mladost slavila protiv Grblja i zadržala prvu poziciju, pobijedio i Bokelj

Po tri boda osvojili i Berane, Kom i Zeta

7401 pregleda 3 komentar(a)

Fudbaleri Mladosti iz Donje Gorice savladali su danas u gostima Grbalj 3:2 i sačuvali prvo mjesto ispred Bokelja u Drugoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Kotorani su u gostima savladali Igalo 1:0.

Svih pet pogodaka u duelu Grblja i Mladosti u Radanovićima postignuto je u drugom poluvremenu. Domaći su poveli u 57. minutu preko Milana Damjanovića, ali je lider uspio da preokrene - prvo je u 76. minutu Željko Krstović pogodio iz penala, tri minuta kasnije je Miloš Vučetić postigao autogol, a onda je u 81. minutu mrežu Grblja zatresao i Damjan Mugoša.

U prvom minutu sudijske nadoknade konačan rezultat postavio je Savo Stojanović.

A Bokelj je do jedinog pogotka protiv Igala došao u 65. minutu, a strijelac je bio Jovan Popović iz penala u 64. minutu.

Berane je u gostima bilo bolje od Nikšića 2:0. Strijelci za Berance bili su Marko Vujačić u 47. i Dejan Račić iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade.

Nikšić je od 66. minuta igrao sa igračem manje, jer je zbog dva žuta kartona igru morao da napusti Kiosuke Fudžijama.

Berane je treće na tabeli sa 14 bodova, dok su Nikšićani na 9. mjestu sa osam bodova.

Kom je minimalnim rezultatom savladao Podgoricu, a jedini gol postigao je Lazar Knežević u 17. minutu iz penala.

Pobjedu je upisala i Zeta koja je u Golubovcima pobijedila Otrant 2:0. Golove su postigli Koen u trećem i Luka Mihaljević u 54. minutu.