Novi kiks Bajerna: Bavarcima malo i 2:0 u Berlinu...

Bajern poslije sedam kola ima pet bodova manje od lidera Borusije
Herta - Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.10.2017. 18:17h

Bajernu nije pomogao ni odlazak Karla Anćelotija, niti dva gola prednosti na startu drugog poluvremena protiv Herte...

U Berlinu je na kraju bilo 2:2, pa će čelnici bavarskog kluba pauzu od dvije sedmice zbog kvalifikacija za Mundijal vjerovatno iskoristiti da pronađu novog trenera, jer je teško očekivati da će dati povjerenje Viliju Sanjolu.

Humels je u 10. minutu donio prednost Bavarcima, Levandovski je u 49. povisio na 2:0 i izgledalo je da Bajern ide ka očekivanom trijumfu na Olimpijskom stadionu.

Herta se, međutim, probudila i za svega šest minuta došla do remija - prvo je pogodio Duda u 51, a konačan rezultat je postavio Kalu u 56.

Bajern poslije sedam kola ima pet bodova manje od lidera Borusije, baš kao i Hofenhajm, koji je izgubio u Frajburgu sa 3:2.

U posljednejm meču 7. kola Lajpcig je slavio u Kelnu sa 2:1. Aktuelni viceprvak Njemačke, Lajpcig, sada je četvrti na tabeli sa šest bodova manje od lidera.

Lajpcig su do pobjede vodili Klosterman u 30, i danski reprezentativac Poulsen u 80, dok je počasni gol za Keln, postigao Osako u 82. minutu. To je tek drugi gol Kelna od starta sezone.