Rimljani bolji od "rosonera" sa 2:0
97 pregleda 0 komentar(a)
Roma Alesandro Florenci, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.10.2017. 20:55h

Milan je u krizi, a Vinćenco Montela pod neviđenim pritiskom nakon poraza od Rome na "San Siru".

Drugi uzastopni izgubljeni meč, nakon očajnog izdanja protiv Samdorije prije sedam dana, možda je i odredio sudbinu treneru "rosonera", pa je pitanje da li će na klupi dočekati gradski derbi sa Interom za dvije sedmice.

Milanu ne ide, Roma je znala kako da to iskoristi - Džeko u 72, pa Florenci u 77. minutu donijeli su "vučici" veliki trijumf u Gradu mode, ukupno peti u šest kola Serije A ove sezone.

Nije ni domaćin u derbiju bio bez šansi, najbolju je imao Andre Silva kod 0:0, ali slaba je to utjeha za Milan nakon više od 200 potrošenih miliona u ljetnjem prelaznom roku...

A Italija i Evropa bruje o spektakularnoj igri Napolija na startu sezone.

Poslije sedam kola Napolitanci imaju isto toliko pobjeda u Seriji A, a nova žrtva je Kaljari - u Napulju je bilo 3:0, moglo je da bude i ubjedljivije...

Hamšik na startu, pa Mertens iz penala u finišu poluvremena otpisali su goste sa Sardinije, a Kulibali je u 47. potpisao ubjedljiv trijumf.

"Mi smo u rangu Juventusa? Te priče slušam o Napoliju posljednjih šest godina, pa na kraju Juve osvoji titulu", rekao je trener Napolija Mauricio Sari.

Činjenica je, međutim, da je Napoli nakon sedam kola sam na prvom mjestu, jer je Juventus samo remizirao u Bergamu.

Šampion je vodio sa 2:0 (Bernardeski, pa Iguain), a domaćinu su bod donijeli Kaldara i Kristante.

Meč će se pamtiti i po odlukama zahvaljujući VAR tehnologiji.

Prvon je Juveu poništen gol Mandžukića za 3:1, zato što je Lihtštajner rukom u glavu udario Gomesa, a onda je i torinski klub dobio penal kod 2:2 koji je promašio Dibala.

Odličnu seriju rezultata je nastavio Inter, iako se mučio i sa Beneventom (2:1).

Brozović je s dva gola u 19. i 22. minutu najavio trijumf milanskog tima, a do poluvremena je smanjio D'Alesandro.

Domaćin je u nastavku pogodio i stativu...

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić odigrao je cijeli meč za Lacio, a njegov tim nije imao milosti prema Sasuolu - bilo je 6:1 na "Olimpiku", iako su gosti prvi poveli (strijelac Berardi iz penala).

Kasnije je sve bilo u znaku Rimljana - po dva puta su se upisali Alberto i Parolo, a po jednom De Fraj i Imobile.

Milan - Roma 0:2 (Džeko 72, Florenci 77)

Atalanta - Juventus 2:2 (Kaldara 31, Kristante 67 - Bernardeski 21, Iguain 24)

Napoli - Kaljari 3:0 (Hamšik 4, Mertens (penal) 40, Kulibali 47)

Benevento - Inter 1:2 (D'Alesandro 42 - Brozović 19, 22),

Kjevo - Fiorentina 2:1 (Kastro 25, 46 - Simeone 6)

Lacio - Sasuolo 6:1 (Alberto 45, 57, De Fraj 56, Parolo 64, 69, Imobile (penal) 81 - Berardi (penal) 27)

Spal - Krotone 1:1 (Paloski 39 - Simi 59)

Torino - Verona 2:2 (Falke 31, Nijang 44 - Kin 87, Pacini (penal) 90+1)