Arsenal siguran, Liverpulu bod u Njukaslu

Barnli je iz uloge apsolutnog autsajdera ove sezone već upisao osam bodova
Olivije Žiru, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.10.2017. 17:38h

I četvrtu uzastopnu utakmicu Arsenal je odigrao bez greške. Izabranici Arsena Vengera su protiv Brajtona na svom terenu uglavnom koristili polovinu koja pripada gostima.

I iz te apsolutne dominacije, uz malo sreće, Naćo Monreal je u 16. minutu iz srca šesnaestraca kroz dvojicu igrača uspio da pogodi donji desni ugao gola Brajtona.

To vođstvo olakšao je posao "tobdžijama", koji su rutinski i bez nervoze pritiskali gostujuću ekipu. Jedini pravi napad gosti su imali sredinom prvog poluvremena, kada je Salomon Marč iz sjajno izvedenog slobodnog udarca uzdrmao lijevu stativu gola Petra Čeha.

Početkom nastavka Ivobi je za Arsenal otklonio svaku bojazan.

Liverpul polako gubi korak za ekipama iz vrha tabele, nakon što je remizirao u Njukaslu.

Na "Sent Džejms parku" je bilo 1:1 - "redsi" su vodli golom Kutinja, a izjednačio je Hoselu.

A Everton je na svom "Gudison parku" iznenadio Barnli. Ekipa koje je uspjela da remizira sa Totenhemom i Liverpulom nastavila je niz nepobjedivosti na pet utakmica, a Barnli je ove sezone slavio i na gostovcanju Čelsiju.

Jedini gol postigao je vezista Džef Hendrik u 21. minutu.