Inter – Barselona 1:0 kraj

Hakan Čalhanoglu 45+2

Grupa D

Olimpik Marsej – Sporting 4:1 kraj

Aleksis Sančes 13, Amin Harit 16, Leonardo Balerdi 28, Šansel Mbemba 85. - Trinkao 1.

Ajntraht – Totenhem 0:0 kraj

Izmjena: 23:07h
22:58h

Napoli je nastavio sezonu iz snova i ispisao istoriju - niko nikada do dolaska čete Lućana Spaletija nije tako ubjedljivo savladao slavni Ajaks na evropskoj sceni.

Napolitanci su slavili u Amsterdamu 6:1, ostvarili treću pobjedu u nizu, potvrdili da su u sjajnoj formi i zašto su lideri Serije A.

Čak su i gubili, a zatim su se poigravali sa domaćinom, plesali na stadionu koji nosi ime slavnog Johana Krojfa.

I Liverpul je bio pod pritiskom, ali je regaovao - 2:0 protiv Rendžersa za šest bodova u grupi kojom Napoli dominira.

Veliku pobjedu ostvario je Inter, koji je golom Čalhanoglua savladao Barselonu 1:0 u meču koji je bio presudan za sudbinu Simonea Inzagija.

Nestvarnu sezonu u eliti ima i Briž - belgijski tim je bio bolji od Atletika 2:0 i ima devet bodova iz tri meča. Atletiko je uzeo samo tri, visi mu plasman u osminu finala.

22:40h

81. minut - Napoli piše istoriju u Amsterdamu - 6:1 protiv Ajaksa. Ovo će biti najteži poraz slavnog holandskog kluba na evropskoj sceni.

Đovani Simeone je pogodio...

Gol pogledajte ovdje.

22:33h

76. minut - Atletiko je imao šansu da vrati u igru protiv Briža, ali Antoan Grizman nije iskoristio penal - pogodio je prečku.

Samo 20-ak sekundi kasnije Grizman je pogodio, ali iz ofsajda.

22:32h

Agonija Ajaksa se nastavlja - drugi žuti karton dobio je kapiten Dušan Tadić, zbog neopreznog starta nad Elmasom. Još 20 minuta do kraja...

22:26h

67. minut - VAR je poništio gol Barselone na Meaci.

Dembele, koji je bio očajan tokom cijelog meča, konačno je probio po desnoj strani, centrirao, golman Onana bio nesiguran, a Pedri sa druge stative ubacio loptu u mrežu.

Gosti su slavili, VAR reagovao - Fati je igrao rukom, Slovenac Vinčić je promijenio odluku.

Situaciju pogledajte ovdje.

22:22h

63. minut - šta radi Napoli, kako igra Spaletijev tim. Napoli, lider Serije A, vodio protiv Ajaksa u Amsterdamu 5:1. Ajaks je poveo...

Peti gol dao je sjajni Gruzijac Hviča Kvarachelija.

Izmjena: 23:08h
22:21h

Briž je blizu i treće pobjede, kakva senzacija u grupi B.

22:20h

62. minut - Briž nastavlja senzacionalnu sezonu - 2:0 protiv Atletika.

Gol bivšeg Barsinog talenta Ferana Đutgle.

22:10h

53. minut - Liverpul je na 2:0 protiv Rendžersa. Mo Salah iz penala.

22:09h

47. minut - novi gol Napolija, 4:1 protiv Ajaksa, drugi Raspadorija.

21:47h

45+2. minut - erupcija na Meaci - 1:0 za Inter protiv Barselone. Hakan Čalhanoglu je pogodio udarcem sa ivice šesnaesterca.

21:46h

45. minut - Napoli blista - 3:1 protiv Ajaksa. Pjotr Zjelinski je pogodio nakon sjajne kontre, Zambo Angisa je lansirao Poljaka koji je pogodio bez problema.

21:44h

42. minut - neobična situacija u Portu. Domaćin je slavio gol za 1:0 protiv Bajera, kada je sudija Tejlor dobio signal iz VAR sobe da pogleda situaciju iz šesnaesterca Porta.

Tejlor je ustvrdio da je prethodno igrač domaćeg tima igrao rukom, poništio pogodak Taremija i dosudio penal za goste.

Međutim, ostalo je 0:0 - Košta je odbranio penal Patriku Šiku.

21:36h

36. minut - iznenađenje u Belgiji. Briž vodi protiv Atletika.

Feran Đutgla je probio odbranu gostiju, a Kamal Sova, napadač iz Gane, pogodio iz peterca.

Briž ima dvije pobjede do sada, u prošlom kolu je pobijedio ekipu Porta u gostima 4:0.

21:34h

34. minut - Napoli je razigran i u Amsterdamu. Od 1:0 za Ajaks do 2:1. Kvarachelija je centrirao, a Đovani di Lorenco pogodio glavom.

21:19h

18. minut - Napoli je izjednačio u Amsterdamu. 1:1 protiv Ajaksa, gol Đakoma Raspadorija, efektan glavom.

21:11h

9. minut - gol i u Amsterdamu. Ajaks vodi protiv Napolija - 1:0, gol Muhameda Kudusa.

21:09h

7. minut - Liverpul je poveo protiv Rendžersa, efektnim golom Trenta Aleksander-Arnolda iz slobodnog udarca.

17:47h

Utakmicama 3. kola u grupama A, B, C i D nastavlja se Liga šampiona. Polako počinje rasplet u grupama, a nekoliko velikana je u opasnoj situaciji.

U Liverpulu je vanredno stanje, nakon što su redsi Ligu šampiona otvorili ubjedljivim porazom u Napulju, zatim jedva pobijedili Ajaks, a u Premijer ligi su ispod nivoa.

Dok se Liverpul muči na oba fronta, Napoli blista. Lider je Serije A, lider je i grupe A, igra atraktivno i napadački, euforija je u fudbalskom gradu, uoči komplikovanog gostovanja u Amsterdamu.

U grupi C, derbi je u Milanu gdje posrnuli Inter čeka Barselonu - čeka se reakcija, ako ni večeras do nje ne dođe možda to bude i posljednji meč na klupi “nerazura” za Simonea Inzagija.

Inter je očajno krenuo u prvenstvu, ima četiri poraza u osam kola, a u Ligi šampiona je u dva meča sakupio tri - ima poraz od Bajerna na “Meaci”, te trijumf u Češkoj protiv Viktorije Plzenj. Isti je učinak i Barse - izgubila je od Bavaraca, savladala Čehe.