Bajernova raskoš na "Alijanc areni" i lak posao za Dabanovića i pomoćnike (VIDEO)

U meču koji će se pamtiti po tome što je jedan crnogorski arbitar po prvi put sudio u Ligi šampiona Bajern deklasirao Vitoriju Plzenj sa 5:0

10186 pregleda 0 komentar(a)
Gorecka i Gnabri slave gol, Foto: Reuters

Debitantska utakmica na najvećoj mogućoj sceni, u Ligi šampiona, bila je vjerovatno i jedna od najlakših u dosadašnjoj sudijskoj karijeri Nikole Dabanovića.

Bavarci su protiv češke Viktorije Plzenj u 7. minutu poveli 1:0, u 13. su vodili 2:0, a već u 21. bilo je 3:0...

Duel lišen bilo kakvih tenzija i rezultatske neizvjesnosti završen je pobjedom njemačkog giganta od 5:0.

Crnogorska sudijska trojka, koju su osim Dabanovića činili pomoćnici Vladan Todorović i Milutin Đukić, dobiće sasvim sigurno najveću ocjenu, ali je to bio meč kakav bi svaki arbitar poželio na debiju u najjačem klupskom takmičenju.

Dabanović je u opuštenoj i korektnoj utakmici, u kojoj je dominirao jedan tim, pokazao samo jedan žuti karton, i to Čehu Čoriju u 29. minutu zbog oštrog faula nad De Lihtom.

U 36. minutu intervenisala je VAR soba, poništen je gol Musiale zbog milimetarskog ofsajda koji je mogao da konstatuje samo kompjuter, a svakako ne ljudsko oko. Pomoćnik Todorović može da bude miran...

Simulacija situacije kod ofsajda Bajerna
Simulacija situacije kod ofsajda Bajernafoto: Printscreen

U raskošnoj partiji Bavaraca mogli su da uživaju i crnogorski arbitri, a sve je počelo u 7. minutu kada je Sane fantastičnim udarcem sa ivice šesnaseterca probio Čehe.

U 13. minutu sijevnula je kontra Bajerna, Gorecka je bio asistent, a egzekutor Serž Gnabri.

Plzenju je prijetila katastrofa kada je u strijelce upisao Sadio Mane, u 21. minutu.

Tim Julijena Nagelsmana se ipak "smilovao", dok kraja meča viđena su još samo dva gola u češkoj mreži - u 50. minutu Liroj Sane je postigao drugi gol na meču, dok se u 59. u strijelce upisao i rezervista, Erik Maksim Čupo-Moting.

Bajern u grupi C ima maksimalan učinak, devet bodova iz tri utakmice i nalazi se pred plasmanom u osminu finala.

Inter i Barselona imaju po tri boda i meč manje, koji će večeras odigrati između sebe na "Đuzepe Meaci".