Tri asistencije Di Marije, Juve se ne predaje, Halandu dovoljno 45 minuta, Čelsi odličan protiv Milana

Čelsi - Milan 3:0

(Vesli Fofana 24, Pjer-Emerik Obamejang 56, Ris Džejms 62)

GRUPA F

Lajpcig - Seltik 3:1

(Kristofer Nkunku 27, Andre Silva 64, 78 - Žota 48)

Real Madrid - Šahtjor 2:1

(Rodrigo 13, Vinisijus 28 - Oleksandr Zubkov 39)

GRUPA G

Sevilja - Borusija Dortmund 1:4

(Jusuf En-Nesiri 51 - Rafael Gerero 6, Džud Belingem 41, Karim Adejemi 43, Julijan Brant 76)

Mančester siti - Kopenhagen 5:0

(Erling Haland 7, 33, Davit Kočalava 39, Rijad Marez 55, Hulijan Alvares 76)

GRUPA H

Benfika - PSŽ 1:1

(Danilo autogol 42 - Lionel Mesi 22)

Juventus - Makabi Haifa 3:1

(Din David 75 - Adrijan Rabio 36, 83, Dušan Vlahović 50)

Izmjena: 22:50h
22:50h

Juventus je u igri za plasman u nokaut fazu Lige šampiona - klub iz Torina savladao je večeras Makabi (3:1) i do kraja grupne faze vodiće veliku borbu za osminu finala.

U drugom meču grupe H Benfika i PSŽ su igrali neriješeno (1:1), pa imaju po sedam bodova, dok je Juve na četiri boda. Makabi je bez bodova.

Juve je do vođstva stigao u prvom dijelu, a strijelac je bio Rabio. U nastavku je prednost duplirao Vlahović, da bi Makabi unio dozu neizvjesnosti nakon pogotka Davida.

Gosti su nakon postignutog gola pogodili i stativu, a onda je Rabio postigao drugi gol i otklonio svaku neizvjesnost. Meč je obilježio i Anhel di Marija sa tri asistencije.

U Lisabonu je PSŽ poveo preko Mesija, a Benfika do izjednačenja došla poslije autogola Danila. Do kraja meča su obje ekipe imale šanse, a golman Benfike Vlahodimos je imao nekoliko dobrih intervencija.

A Mančester siti je upisao još jednu ubjedljivu pobjedu. "Građani" su lako savladali Kopenhagen 5:0, a susret je obilježio Erling Haland koji je za 45 minuta postigao dva pogotka. Na poluvremenu je zamijenjen, budući da je Siti imao prednost od tri pogotka (Kočalava autogol). U nastavku su se u listu strijelaca upisali Marez i Alvares.

Odličan meč odigrali su fudbaleri Čelsija, koji su u Londonu pobijedili Milan 3:0. "Plavci" su poveli preko Fofane u prvom poluvremenu, da bi u drugom dijelu mrežu "rosonera" zatresli Obemejang i Džejms.

Evropski šampion Real Madrid je pobijedio Šahtjor 2:1. Rodrigo i Vinisijus su bili strijelci za Real, poraz Šahtjora ublažio je Zubkov.

Borusija Dortmund je u gostima bila bolja od Sevilje 4:1. Gerero, Belingem, Adejemi i Brant su pogodili za goste, strijelac za špansku ekipu bio je En-Nesiri.

Ranije danas Lajpcig je savladao Seltik 3:1, a Salcburg je bio bolji od zagrebačkog Dinama 1:0.

22:41h

Drugi gol postiže Rabio, Juve otklanja neizvjesnost i vodi 3:1 protiv Makabija.

22:38h

Makabi je mogao do drugog gola u Torinu, Acili je pogodio stativu.

22:35h

Julijan Brant postiže gol, odbrana Sevilje ne postoji - 4:1 za Dortmund.

22:33h

Siti postiže i peti gol protiv Kopenhagena (5:0), a strijelac je Hulijan Alvares.

A Makabi je smanjio protiv Juventusa na 2:1, gol je postigao Din. Biće neizvjesno u Torinu.

22:23h

Šest minuta nakon asistencije za Obamejanga, Ris Džejms postiže gol, Čelsi vodi 3:0.

Milan nadomak ubjedljivog poraza.

22:21h

Čelsi je poveo protiv Milana 2:0, strijelac je bivši igrač "rosonera" Pjer-Emerik Obamejang.

Asistencija Džejmsa, loša reakcija odbrane gostiju i gol Obamejanga.

22:11h

Siti vodi 4:0, Marez je pogodio iz penala.

Sevilja je smanjila protiv Dortmunda na 3:1, En-Nesiri je strijelac.

22:09h

U Lisabonu je Nejmar imao šansu, ali je pogodio prečku.

22:07h

Juve vodi 2:0 protiv Makabija, gol je postigao Dušan Vlahović.

Di Marija je spojio Vlahovića sa golom, druga asistencija Di Marije.

21:51h

Velika šansa za Milan na "Stamford bridžu", ali je Krunić bio neprecizan.

21:48h

Benfika je u finišu prvog poluvremena izjednačila protiv PSŽ-a.

Dugo je trajao napad "orlova", Fernandes je centrirao a Danilo nespretno reagovao i postigao autogol.

21:44h

Borsija vodi čak 3:0 protiv Sevilje, Adejemi je postigao gol.

21:42h

Šahtjor je smanjio preko Zubkova protiv Reala na 2:1.

Belingem je lijepim golom duplirao prednost Borusije protiv Sevilje, dok je nakon autogola Kočalave Siti na 3:0 protiv Kopenhagena.

21:36h

Poveo je i Juve protiv Makabija, gol je postigao Rabio, odlična asistencija Di Marije.

21:33h

Erling Haland nastavlja da trese mreže, drugi gol večeras - Gomes je šutirao, Grabara odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Haland.

21:31h

Real je na 2:0, Rodrigo je ovog puta asistent, gol je postigao Vinisijus.

21:25h

Vodi i Čelsi, Fofana strijelac nakon gužve u šesnaetercu.

Čelsi je imao korner, Tijago Silva propustio veliku šansu, igrači Milana nisu uspjeli da izbace loptu, koja je došla do Fofane.

Štoper je u ljetnjem prelaznom roku stigao u Čelsi.

21:23h

PSŽ je poveo u Lisabonu protiv Benfike, gol je postigao Lionel Mesi.

Mesi je dodao loptu do Mbapea, Francuz proslijedio do Nejmara, a Brazilac asistirao Argentincu.

21:14h

Poveo je Real Madrid protiv Šahtjora, gol je postigao Rodrigo sa ivice šesnaesterca.