Džeko proslavio jubilej za tri boda Intera (VIDEO)

"Nerazuri" slavili na gostovanju Sasuolu

7091 pregleda 0 komentar(a)

Djeluje da je težak period iza Intera, koji je nakon Barselone u Ligi šampiona pronašao put do pobjede i u italijanskom šampionatu.

Mini serija od dva poraza je prekinuta u Emilija Romanji protiv Sasuola, tradicionalno neugodnog rivala za "nerazure".

Bilo je 2:1 za aktuelnog šampiona, oba gola je postigao Edin Džeko - 100. i 101. od kada je stigao u Seriju A.

Napadač iz Bosne i Hercegovine je prvo donio prednost gostima u 44. minutu, da bi Sasuolo u 60. stigao do zasluženog izjednačenja kada je Andrea Onanu matirao Davide Fratezi.

Inter je dugo bio u podređenom položaju u nastavku, ali je jedan detalj potpuno okrenuo stvari.

Igrao se 75. minut kada je Henrih Mhitarjan centrirao, a Džeko lako udarcem glavom postavio konačan rezultat.