I "sveci" u Halandovoj seriji, Čelsi hvata zalet, italijanski obračun pripao Konteu

Mančester siti lako izašao na kraj sa Sautemptonom (4:0), Norvežanin postigao 20. gol u sezoni

7450 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 08.10.2022. 20:25h

Mančester siti je u prepoznatljivom ritmu savladao Sautempton, a Erling Haland nastavio seriju golova koja traje skoro 50 dana.

"Građani" su na "Etihadu" slavili 4:0, Haland je pogodio "samo" jednom, i to kada je sve bilo riješeno.

Upisao se za 4:0 na pas Žoaa Kansela, pa je sada na brojci od 15 pogodaka u Premijer ligi, ukupno 20 u sezoni.

Norvežanin je bio strijelac u posljednjih devet mečeva u dresu Sitija, niz traje još od 21. avgusta i gostovanja Njukaslu...

Siti je već nakon pola sata vodio 2:0 (Kanselo, pa majstorija Fila Fodena), a u nastavku se atraktivno upisao i Rijad Marez.

Timu Pepa Gvardiole je ovo sedmi trijumf u ligi u devet kola, ima i dva remija.

A Totenhem je nakon poraza od Arsenala, pa remija sa Ajntrahtom u Ligi šampiona osvojio tri boda u Brajtonu (1:0).

Jedini strijelac za Sparse je bio Hari Kejn, pa je Antonio Konte nadmudrio Roberta de Zerbija u sudaru italijanskih trenera.

Ubjedljiv je bio i Njukasl, koji je na "Sent Džejms parku" savladao Brentford (5:1, dva gola Bruna Gimaraeša), dok je Čelsi u finišu prvog i početkom drugog poluvremena slomio otpor Vulverhemptona.

Bilo je 3:0 na "Stamford bridžu", mrežu su tresli Kai Haverc, Kristijan Pulišić i na kraju Armando Broja za treću pobjedu zaredom u šampionatu.

Preokret je viđen na "Vitalitiju", gdje je Brentford bio bolji od Lestera - 2:1.

Patson Daka je donio prednost "lisicima" u prvom dijelu, da bi domaćin do tri boda stigla pogocima Filipa Bilinga u 68. i Rajana Kristija u 71.