Hakšabanović vodio Seltik i "cementirao" mjesto u startnoj postavi

10693 pregleda 5 komentar(a)
Sead Hakšabanović, Foto: Shutterstock

Sead Hakšabanović se prvi put našao u startnoj postavi Seltika u meču škotskog prvenstva (bio je u prvih 11 u duelu sa Šahtjorom u Ligi šampiona) i najavio da će i ubuduće biti prvi izbor trenera Endža Postekoglua.

Crnogorski reprezentativac proglašen je zvanično za igrača utakmice sa Sent Džonstonom, koju je njegov tim dobio 2:1 u gostima.

"Natjerao" je na autogol Konsidina, kojim je Seltik poveo krajem poluvremena, a prema izvještajima škotskih medija bio ubjedljivo najaktivniji i najopasniji igrač tima iz Glazgova.

Igrao je do 82. minuta, nije bio na terenu u spektakularnom finišu.

Domaćin je u trećem minutu nadoknade izjednačio, da bi Grk Jakumakis bukvalno u posljednjem napadu donio pobjedu Seltiku - osmu u devet kola i 24. bod, dva više od Rendžersa.

"Hakša je bio veoma dobar, bio je opasnost svaki put kada je išao sa loptom direktno na odbranu, nalazio je male prostore da kreira opasnost", kazao je Postekoglu poslije meča.

Hakšabanović bi trebalo da počne naredni meč Seltika u Ligi šampiona, protiv Lajpciga na Seltik parku.

Njegov tim ima bod iz tri meča u grupi F, Lajpcig je osvojio tri, Šahtjor četiri, a Real maksimalnih devet.