Real rastužio Ukrajince u 95. minutu, Mbape do rekorda u remiju PSŽ-a, Čelsi slavio u Milanu, Siti u osmini finala

Milan – Čelsi 0:2 kraj

Žoržinjo 21. (penal), Pjer Emerik Obamejang 34.

Dinamo Zagreb – Salcburg 1:1 kraj

Robert Ljubičić 41. - Nikolas Saivald 12.

Grupa F

Šahtjor – Real Madrid 1:1 kraj

Oleksandar Zubkov 46. - Antonio Ridiger 90+5.

PSŽ – Benfika 1:1 kraj

Kilijan Mbape 38. (penal) - Žoao Mario 61. (penal)

Izmjena: 23:02h
22:54h

Fudbaleri Reala bili su pred porazom protiv hrabrog i ranjenog ukrajinskog Šahtjora, gubio je 1:0 od 46. minutu, da bi u petom minutu nadoknade Ridiger donio bod šampionu Evrope.

Šahtjor je pao na treće mjesto u grupi F, ima bod manje od Lajpciga, koji je slavio u Glazgovu protiv Seltika (2:0), golovima u posljednjih 15 minuta.

Sead Hakšabanović je igao za Seltik do 66. minuta.

Real je prvi u grupi sa deset bodova, Lajpcig ima šest, Šahtjor pet, a Seltik samo jedan.

Čelsi je slavio na San Siru protiv Milana 2:0. "Rosoneri" su rano ostali sa deset igrača, isključen je (kontroverzno) Tomori, zbog faula sa leđa nad Mauntom u svom šesnaestercu. Žoržinjo iz penala i Obamejang su donijeli pobjedu gostima.

Čelsi je lider grupe E sa sedam bodova, Salcburg ima šest, Milan i Dinamo po četiri.

PSŽ je u burnom danu igrao 1:1 sa Benfikom, a Kilijan Mbape iz penala postigao 31. gol u Ligi šampiona i postao najbolji strijelac "svetaca" u evropskim takmičenjima svih vremena.

PSŽ i Benfika su blizu prolaska dalje, jer imaju po osam bodova, pet više od Juventusa i Makabija.

U grupi G Mančester siti je osigurao plasman u osminu finala sa deset bodova, blizu je i Borusija Dortmund sa sedam, dok Kopenhagen i Sevilja imaju po dva.

Izmjena: 23:05h
22:51h

90+5. minut - Real je izjednačio protiv Šahtjora u posljednjem napadu, golom Ridigera.

Nakon šuta Njemca, na njega je naletio golman Trubin, obojica su na travi...

Gol pogledajte ovdje.

22:43h

84. minut - Lajpcig rješava meč protiv Seltika, 0:2. Gol Emila Forsberga.

22:36h

75. minut - Lajpcig je poveo u Glazovu protiv Seltika - gol Tima Vernera.

Desetak minuta ranije Hakšabanović je izašao iz igre.

22:20h

61. minut - penal za Benfiku, start Veratija na ivici šesnaesterca.

Žoao Mario za 1:1.

22:10h

46. minut - vodi Šahtjor protiv Reala, sprema li se iznenađenje. Pogodio je Zubkov glavom na centaršut Mihajličenka.

21:43h

Dinamo je izjednačio protiv Salcburga 1:1.

21:38h

38. minut - penal za PSŽ protiv Benfike, zbog faula nad Bernatom.

Kilijan Mbape je pogodio i to u danu u kome je, kako su javili svjetski mediji, odlučio da u januaru ode iz Pariza.

Postao je najbolji strijelac PSŽ-a u evropskim takmičenjima - ovo mu je bio 31. gol, jedan manje dao je Edinson Kavani.

21:35h

34. minut - Čelsi na 2:0, munjevita akcija gostiju na San Siru, Obamejang je pogodio bliži ugao.

U Dortmundu je izjednačila Borusija protiv Sevilje - strijelac blistavi talenat Džud Belingem.

21:28h

Hakšabanović vrlo aktivan pred golom Lajpciga, Seltik bliži vođstvu - šut našeg reprezentativca odbranio je golman Blasvič, zatim je O'Rajli pogodio stativu.

21:21h

21. minut - vodi Čelsi. Žoržinjo je pogodio iz penala, Milan do kraja sa desetoricom.

Faul i gol pogledajte ovdje.

Tomori je sa vukao Maunta, koji je uspio da šutira, ali je sudija Zibert odlučio da dosudi i faul i penal. Odluku je potvrdio VAR, s tim da je izazvala brojne komentare i nedoumice.

Izmjena: 21:33h
21:19h

18. minut - penal za Čelsi u Milanu, isključen je pritom i Tomori zbog faula sa leđa nad Mauntom.

21:18h

Gol u Dortmundu - vodi Sevilja, golom mladog Francuza Nianzua.

21:12h

Prvi gol večeri je pao na Maksimiru - Salcburg vodi protiv Dinama, golom Saivalda u 12. minutu.

20:38h

Sead Hakšabanović je u startnoj postavi Seltika protiv Lajpciga, nakon odličnog izdanja u meču škotskog šampionata.

Crnogorski reprezentativac igra na poziciji polušpica u formaciji 4-2-3-1.

Izmjena: 20:51h
18:04h

Utakmicama 4. kola u grupama E, F, G i H nastavlja se Liga šampiona u fudbalu.

Centralni meč je u Milanu.

Milan je prošle srijede ubjedljivo poražen od Čelsija u Londonu, samo nekoliko dana kasnije blistao protiv Juventusa u Seriji A.

Ako ponovi izdanje iz italijanskog derbija, nema dileme da engleski tim može da padne na San Siru, smatra trener Stefano Pioli.

Milan nakon tri kola ima četiri boda u Ligi šampiona, koliko i Čelsi, jedan manje od Salcburga, te jedan više od zagrebačkog Dinama. Grupa je otvorena.

U Poljskoj gostuje Real – domaćin je ukrajinski Šahtjor. Biće to meč pun emocija zbog najnovijih dešavanja u Ukrajini, eskalacije sukoba.

I pored svega, Šahtjor je u igri za osminu finala. Ima četiri boda, jedan više od Lajpciga, tri od Seltika. Real je bezbjedan na prvom mjestu, sa maksimalnim skorom.