Barselona preživjela i ostala u igri za nokaut fazu, het-trik Salaha za šest minuta

Rendžers - Liverpul 1:7

(Skot Arfild 17 - Roberto Firmino 24, 50, Darvin Nunjes 66, Mohamed Salah 76, 80, 82, Harvi Eliot 88)

Napoli - Ajaks 4:2

(Irving Lozano 4, Đakomo Raspadori 16, Hviča Kvarachelija 62, Viktor Osimen 90 - Davi Klasen 49, Stiven Bergvajn 83)

GRUPA B

Atletiko Madrid - Klub Briž 0:0

Bajer Leverkuzen - Porto 0:3

(Galeno 6, Mehdi Taremi 53, 64)

GRUPA C

Barselona - Inter 3:3

(Usman Dembele 40, Robert Levandovski 82, 90+2 - Nikolo Barela 50, Lautaro Martines 63, Robin Gosens 89)

Viktorija Plzenj - Bajern Minhen 2:4

(Adam Vlkanova 62, Jan Kliment 75 - Sadio Mane 10, Tomas Miler 14, Leon Gorecka 25, 35)

GRUPA D

Sporting Lisabon - Olimpik Marsej 0:2

(Mateo Genduzi 20, Aleksis Sančes 32)

Totenhem - Ajntraht Frankfurt 3:2

(Hjon-Min Son 20, 36, Hari Kejn 28 - Daiči Kamada 14, Alidu 87)

Izmjena: 23:03h
22:58h

Barselona je ostala u igri za plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

"Blaugrana" je večeras remizirala sa Interom (3:3), pa dva kola prije kraja ima tri boda manje od "neroazura", a osam od minhenskog Bajerna koji je slavio u Plzenju protiv Viktorije 4:2.

Ipak, Barsa već u narednom kolu može i definitivno da se oprosti od nokaut faze. Da bi se to dogodilo, potrebno je da Inter bude bolji od Plzenja.

Odličan meč odigran je na "Nou Kampu", mnogo šansi je bilo u prvom dijelu, Edin Džeko je pogodio prečku, a Barselona povela u 40 minutu. Rafinja je prošao po desnoj strani, dodao loptu do Roberta, koji je asistirao Dembeleu, a francuski reprezentativac postigao gol poslije mjesec dana.

U nastavku Inter dolazi do preokreta. Prvo je izjednačio Barela nakon kiksa Pikea, a onda je Lautaro Martines sjajno prevario Garsiju i preokrenuo rezultat.

Barselona je izjednačila u 82. minutu kada je nakon udarca Levandovskog lopta zakačila Bastonija i završila u mreži, da bi u 89. Gosens ponovo donio prednost "neroazurima".

Djelovalo je da će Barsa drugu godinu zaredom ostati bez osmine finala, ali je Levandovski u drugom minutu sudijske nadoknade postigao još jedan gol i postavio konačan rezultat.

U samom finišu Inter je ponovo mogao do prednosti, Aslani je bio sebičan, a njegov udarac sjajno zaustavio Ter-Štegen.

Veče je obilježio i Mohamed Salah, koji je u pobjedi Liverpula, nakon preokreta, nad Rendžersom (7:1) za šest minuta postigao het-trik. Egipćanin je u igru ušao u 76. minutu i do 82. tri puta tresao mrežu.

Čak 30 golova postignuto je na šest utakmica koje su počele u 21 čas, a ubjedljivu pobjedu ostvario je i Bajern. Bavarci su slavili u Plzenju protiv Viktorije 4:2, a sva četiri pogotka postigli su u prvom poluvremenu.

Pobjedu nakon preokreta upisao je i Totenhem, koji je savladao Ajntraht iz Frankfurta 3:2.

Gosti su poveli preko Kamade, a Sparsi preokrenuli zahvaljujući Sonu, koji je dva puta bio strijelac, te Kejnu koji je postigao jedan gol.

Konačan rezultat postavio je Alidu.

Izmjena: 23:13h
22:52h

Drugi gol Levandovskog, Barsa je izjednačila - 3:3.

22:49h

Inter ponovo vodi, strijelac Gosens - 3:2.

Barsa je pred ispadanjem, Inter nadomak nokaut faze.

22:43h

Barselona je izjednačila protiv Intera, strijelac Robert Levandovski.

Poslije šuta Poljaka lopta je zakačila Bastonija i završila u mreži.

22:41h

U roku od šest minuta Salah postiže het-trik. Liverpul je na 6:1.

22:39h

Drugi gol Salaha protiv Rendžersa, Liverpul vodi 5:1

22:34h

Konačno Salah! Egipćanin igra ispod nivoa, muči se od početka sezone, a večeras je uspio da postigne gol.

Liverpul vodi protiv Rendžersa 4:1.

Plzenj je protiv Bajerna smanjio na 4:2.

22:26h

Gol Darvina Nunjesa, sjajna asistencija Firmina Liverpul protiv Rendžersa vodi 3:1.

22:24h

Preokret u Barseloni, Inter vodi 2:1

Greška Busketsa, lopta je došla do Čalhanoglua. Turski reprezentativac je pronašao Lautara, a Martines se sjajno oslobodio Garsije i postigao gol.

22:20h

Viktorija smanjuje protiv Bajerna na 4:1 pogodak Vlkanova.

Ajntraht je sa igračem manje protiv Totenhema, isključen je Tuta.

Sporting iz Lisabona je ostao sa dva igrača manje, crveni za Gonkalveša.

Porto je na 3:0 protiv Leverkuzena, još jedan penal i opet gol Taremija.

22:15h

Preokret Liverpula u Škotskoj. "Redsi" vodi protiv Rendžersa 2:1, opet Firmino.

22:10h

Inter je izjednačio protiv Barselone - 1:1.

Duga lopta Bastonija, Pike nije vidio Barelu, koji je primio loptu i izjednačio.

Porto je poveo 2:0 protiv Leverkuzena, strijelac Taremi iz penala.

21:43h

Još jedna šansa za Barselonu, odličan udarac Rafinje, ali lopta odlazi pored gola.

21:40h

Sjajna utakmica je u Barseloni između "blaugrane" i Intera, a u 40. minutu je postignut i prvi pogodak. Strijelac je Dembele, Barsa vodi 1:0.

Rafinja je uspio da sačuva loptu, proslijedi je do Roberta, koji je asistirao reprezentativcu Francuske.

21:38h

Totenhem vodi 3:1. Prodor i centaršut Hojbjerga, volej Sona i lijep gol.

21:34h

Goleada u Češkoj, Bajern vodi 4:0, strijelac Gorecka, njegov drugi gol na večerašnjem meču.

21:30h

Marsej sa igračem više ima sigurnu prednost protiv Sportinga. Nekadašnji šampion Evrope vodi 2:0, gol Aleksisa Sančesa.