Prvi gol Jovetića samo za nadu: Poraz Herte u Lajpcigu (VIDEO)

10650 pregleda 1 komentar(a)
Stevan Jovetić postiže gol protiv Lajpciga, Foto: Hertha BSC
Ažurirano: 15.10.2022. 20:33h

Stevan Jovetić je postigao prvi gol ove sezone u Bundesligi, a Herta izgubila od Lajpciga u gostima 3:2.

Lajpcig je na poluvremenu, nakon velike dominacije, vodio 3:0, golovima Forsberga, Dijala i Orbana i izgledalo je da gostima iz Berlina prijeti debakl.

U nastavku se slika promijenila. Smanjio je Dodi Lukabekaio iz penala, a Jovetić, u drugom meču koji je počeo u startnoj postavi Herte pogodio gol efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca za 3:2 i vratio neizvjesnost.

Jovetić je prošle sezone bio najbolji strijelac Herte sa šest golova, iako je odigrao samo 18 utakmica.

Desetak minuta kasnije nije imao sreće - sjajno je šutirao glavom sa desetak metara, lopta otišla za malo preko gola.

U finišu je poništen gol Lajpcigovog napadača Nkunkua nakon intervencije VAR-a, Herta pokušala da dođe do izjednačenja, ali nije uspjela...

Nakon deset kola Jovetićev tim ima samo jednu pobjedu i osam bodova, koliko i Bajer iz Leverkuzena.

Na začelju su Šalke sa šest i Bohum sa četiri.