Atletiko uz pomoć VAR tehnologije pokorio Baskiju (VIDEO)

"Kolćonerosi" slavili 1:0 golom Antoana Grizmana

12204 pregleda 0 komentar(a)

Atletiko Madrid je nakon prave drame slavio na vrućem gostovanju u Baskiji, protiv Atletik Bilbaa - 1:0, uz odlično izdanje Stefana Savića.

Alvaro Morata je u 10. minutu pogodio za "kolćonerose", ali je gol poništen zbog prekrašaja na asistenciju VAR tehnologije. Ispravke, međutim, nije bilo kada je u 47. minutu Antoan Grizman na asistenciju Morate pogodio za 0:1.

Gol odluke pogledajte OVDJE.

Prava drama gledana je na kraju - u šestom od devet minuta sudijske nadoknade dosuđen je penal za domaćina, ali je ovoga puta VAR bio na strani tima Dijega Simeonea.

Tek je, naime, snimak pomogao sudiji da se uvjeri da je lopta pogodila Reinalda u glavu, a ne u ruku.

Blistao je i hrvatski golman Ivo Grbić, koji je pola sata prije kraja zamijenio povrijeđenog Jana Oblaka.

Madridska ekipa ostvarila je šestu pobjedu i sada se popela na 3. mjesto na tabeli sa 19 bodova. Atletik je pao na 4. mjesto sa dva boda manje.

Ranije danas Đirona i Kadiz odigrali su neriješeno 1:1, Valensija i Elće 2:2, a Sevilja je pobedila Majorku sa 1:0.