Čelsi u seriji na krilima Maunta, Arsenal preživio na "Eland roudu", Junajtedu samo bod

7384 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 16.10.2022. 17:38h

Čelsijev oktobar je zasada perfektan - stigla je i peta pobjeda zaredom.

Ovog puta u Premijer ligi, i to u Birmingemu, gdje je Čelsi rutinski savladao Aston Vilu.

Oba gola za "plavce" je postigao preporođeni Mejson Maunt - prvo se upisao u 6, onda i u 65. minutu iz slobodnog udarca.

Londonski tim od dolaska Grejema Potera umjesto Tomasa Tuhela ima pet trijumfa i remi - nije slavio samo na debiju novog menadžera protiv Salcburga (1:1).

A Arsenal je slavio je na gostovanju Lidsu (1:0), iako je domaćin vjerovatno zaslužio više od minimalnog poraza.

Jedini gol je postigao Bukajo Saka u prvom poluvremenu, a Lids je u nastavku propustio nekoliko šansi, onda i penal kada je neprecizan bio Patrik Bamford.

Mančester junajted je nastavio sa promjenljivim partijama, pa nije mogao više od remija u duelu sa Njukaslom na "Old trafordu" (0:0).

Pobjednika nije bilo ni u duelu Sautemptona i Vest Hema - 1:1.