Bajern nakon preokreta savladao Augsburg i plasirao se u osminu finala

Trijumf Bavaraca je obilježio Čupo-Moting koji je postigao dva gola, a imao je i asistenciju

3573 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su večeras u gostima Augburg 5:2 i plasirali se u polufinale Kupa.

Šampion Njemačke je ostvario ubjedljivu pobjedu, ali je do nje došao nakon preokreta budući da je Augsburg poveo u devetom minutu preko Pedersena.

Bavarci su izjednačili minut prije odlaska na odmor, a strijelac je bio Čupo-Moting.

Čupo Moting je bio prva zvijezda večeri, u 53. minutu je asistirao Kimihu za 2:1, da bi šest minuta kasnije postigao i drugi gol.

Ipak u 65. minutu Upamekano je postigao autogol i Augsburg je smanjio na 3:2, da bi do kraja meča Bajern postigao još dva pogotka. Strijelci su bili Musijala i Dejvis.