Poker Juventusa, Mbape i Mesi sve sami završili na Korzici, Majnc rafalno protiv Kelna (VIDEO)

Juve - Empoli 4:0 u Italiji. U Francuskoj, dva gola i asistencija Mbapea, gol i dvije asistencije Mesija za pobjedu PSŽ-a nad Ajačjom 3:0. Benfika u gostima dobila derbi Portugala protiv Porta (1:0)

6479 pregleda 0 komentar(a)

Tri meča odigrana su večeras u "ligama petice".

Juventus se u Torinu lako obračunao sa Empolijem - 4:0.

Mozes Ken je u 8. minutu na asistenciju Kostića načeo goste.

"Stara dama" se odblokirala u drugom poluvremenu, a 56. minutu Mekeni je pogodio za 2:0. Iz kornera je ubacio Kvadrado.

Finiš duela obilježio je francuski reprezenativac Adrijen Rabio, sa dva gola.

Prvi je dao u 83, takođe nakon kornera Kvadrada.

Drugi u četvrtom minutu nadoknade, na asistenciju Paredesa.

Juventus je sedmi sa 19 bodova i utakmicom više od svih ekipa koje su ispred (Napoli 26, Atalanta 24, Milan 23, Roma 22, Lacio i Udineze 21), a Empoli 11. sa 11 bodova.

U Francuskoj, Pari Sen Žermen je slavio na Korzici - 3:0, a domaći Ajačjo držao se nekako do finiša, kada su Mesi i Mbape sa po jednim golom osigurali pobjedu.

Njih dvojica bili su akteri akcije u 24. minuta kojom su "sveci" poveli - Mesi je asistirao, a Mbape pogodio za 0:1.

Taj rezultat bio je aktivan do samog finiša, a onda je Mesi nakon sjajne akcije cijelog tima i dodavanje petom Mbapea pogodio za 0:2. Igrao se 79. minut.

Opet su njih dvojica bili akteri akcije nakon koje je pao i treći gol - Mesi asistent, Mbape realizator. Igrao se 82. minut.

U njemačkoj Bundesligi, Majnc je sa 5:0 tukao Keln i probio se na treće mjesto, iza Union Berlina i Bajerna.

U ostalim ligama, vrijedan pomena je veliki derbi Portugala, u kojem je Benfika u gostima pobijedila Porto sa 1:0.

Odlučio je gol Rafe Silve u 72. minutu. Pogledajte OVDJE.

Porto je od 36. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Eustakija.

Na tabeli, Benfika sada ima šest bodova više od večerašnjeg rivala, koji je drugi.