Bajern lako do pobjede, Belingem vodi Borusiju, Lajpcig stigao 0:3

Tešku sezonu nastavio je Bajer iz Leverkuzena, koji je igrao 2:2 na svom terenu sa Volfsburgom.

4578 pregleda 0 komentar(a)
Đovani Rejna postiže gol, Foto: Reuters

Bajern je bez problema preskočio gostovanje Hofenhajmu (2:0) i napravio mali pritisak na senzacionalnog lidera Union Berlin koji u nedjelju gostuje Bohumu.

Džamal Musijala i Erik Čupo-Moting riješili su meč u prvom poluvremenu čime su Bavarci prekinuli niz od tri meča bez gostujuće pobjede u Bundesligi.

Borusija Dortmund je bila raspucana protiv Štutgarta (5:0).

Džud Belingem, engleski supertalenat, nastavio je sjajnu sezonu, upisao je dva gola, pogodili su i Niklas Zile i Jusufa Mukoko, ali je meč obilježio Đovani Reina, koji je postigao prvi pogodak poslije 14 mjeseci, tokom kojih je imao mnogo problema sa povredama.

Lajpcig je gubio 3:0 od Augsburga, a nakon što je domaćin ostao sa deset igrača (isključen Jago u 66. minutu) uspio da dođe do boda - 3:3.

Andre Silva je smanjio na 3:1, Kristofer Nkunku pogodio za 3:2 u 89. minutu, a 19-godišnji Španac Ugo Novoa Ramos u posljednjem minutu donio bod svom timu.