Brajton namučio Siti, Haland i De Brujne spriječili iznenađenje (VIDEO)

Norvežanin dvostruki strijelac, pa je na brojci 17 u šampionatu ove sezone

2626 pregleda 1 komentar(a)

Mančester siti je naišao na žestok otpor Brajtona, dvadesetak minuta drugog poluvremena bio pod velikim pritiskom, ali je šampion ponovo došao na svoje.

"Građani" su slavili 3:1, Erling Haland se vratio golovima nakon "slobodnog dana" protiv Liverpula, pa je opet sve onako kako želi Pep Gvardiola.

Norvežanin je do poluvremena dva puta tresao mrežu (jednom iz penala) za komotnih 2:0, ali je Brajton u nastavku potvrdio koliko može da bude neugodan.

Leandro Trosar je već u 53. smanjio na 2:1, imao šansu za 2:2 kojom bi krunisao bolju igru svoje ekipe koja je u jednom trenutku imala 85 odsto posjed lopte.

A kada su gosti htjeli da makar na nekoliko minuta uzmu predah, uslijedila je kazna - brza akcija Sitija i pogodak Kevina de Brujnea sa dvadesetak metara.

Siti uz meč više ima bod manje od lidera Arsenala, koji sjutra gostuje Sautemptonu.

Radovao se i Everton, koji je na "Gudison parku" bio bolji od Kristal Palasa - 3:0, pogađali su Dominik Kalvert-Luin, Aron Gordon i Dvajt Meknil.