Njukasl u zoni Lige šampiona, katastrofalno veče Ljorisa

Njukasl u gostima bolji od Totenhema - 2:1

3121 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Njukasla najprijatnije su iznenađenje dosadašnjeg dijela Premijer lige.

"Svrake" su zabilježile samo jedan poraz, a večeras su u 13. kolu u gostima savladale Totenhem (2:1) i došle u zonu Lige šampiona. Ekipa koju vodi Edi Hau je četvrta na tabeli sa 21 bodom, dva manje od večerašnjeg rivala.

Njukasl je večeras slavio zahvaljujući golmanu Totenhema Ljorisu, koji je krivac kod oba pogotka. Kod prvog je izletio i ostavio praznu mrežu, pa je Vilson doveo goste u vođstvo, dok je kod drugog loše ispucao loptu, koja je došla kod Almirona, a Paragvajac nastavio sa fenomenalnim izdanjima.

Totenhem je preko Sona na startu pogodio prečku, preko 10 puta šutirao ka golu u prvom poluvremenu, a jedini gol postigao je Hari Kejn, glavom nakon kornera, u 54. minutu.

Sparsi su izgubili drugi put zaredom u Premijer ligi.