Drama u Madridu i Londonu: Atletiko eliminisan, Totenhemu poništen gol za prolazak, Liverpul u osmini finala

Ajaks - Liverpul 0:3

(Mohamed Salah 42, Darvin Nunjes 49, Harvi Eliot 52)

Napoli - Rendžers 3:0

(Đovani Simeone 11, 16, Leo Ostigard 80)

GRUPA B

Klub Briž - Porto 0:4

(Mehdi Taremi 33, 70, Evanilson 57, Stefen Eustakio 60)

Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen 2:2

(Janik Karasko 22, Rodrigo de Pol 50 - Musa Dijabi 9, Kalum Hadson-Odoi 29)

GRUPA C

Inter - Viktorija Plzenj 4:0

(Henrik Mhitarjan 35, Edin Džeko 42, 66, Romelu Lukaku 87)

Barselona - Bajern Minhen 0:3

(Sadio Mane 10, Erik Maksim Čupo-Moting 31, Benžaman Pavar 90+5)

GRUPA D

Totenhem - Sporting Lisabon 1:1

(Rodrigo Bentankur 80 - Markus Edvards 22)

Ajntraht Frankfurt - Olimpik Marsej 2:1

(Daiči Kamada 3, Kolo Muani 27 - Mateo Genduzi 22)

Izmjena: 23:05h
23:02h

Velika drama u Madridu, Atletiko Madrid je eliminisan iz Lige šampiona - "kolćonerosi" su u 5. kolu Lige šampiona remizirali sa Bajerom iz Leverkuzena (2:2) i neće igrati nokaut fazu.

Nevjerovatna završnica u Madridu - arbitar Tupan je prvo svirao kraj meča, a onda nakon konsultacija sa VAR-om dosudio penal za Atletiko, jer je neko od igrača Leverkuzena prethodno igrao rukom u šesnaestercu. Loptu je uzeo Karasko, ali je njegov udarac odbranio Hradecki, da bi potom Saul pogodio prečku, a onda i Reinildo promašio gol.

Veliki neuspjeh ekipe Dijega Simeonea, koja u grupi sa Klub Brižom, Portom i Bajerom nije mogla do jednog od prva dva mjesta.

Atletiko je večeras dva puta gubio, dva puta se vraćao, imao i penal za prolazak, ali nije uspio. "Farmaceuti" su poveli u 9. minutu preko Dijabija, Karasko je izjednačio u 22, ali je sedam minuta kasnije njemačka ekipa ponovo vodila, a strijelac je bio Hadson-Odoi.

Španci su na vrijeme izjednačili, već na startu drugog dijela preko De Pola, ali preokret nije režiran u glavnom gradu Španije.

Atletiko je treći na tabeli sa bodom više od Leverkuzena i u posljednjem kolu će se boriti za evropsko proljeće u Ligi Evrope.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić nije bio u startnoj postavi i sa klupe je odgledao utakmicu.

Drame je bilo i u grupi D - Totenhem je u sudijskoj nadoknadi postigao gol za pobjedu nad Sportingom iz Lisabona, ali je pogodak Kejna naknadno poništen zbog ofsajda. Bijesan je bio Antonio Konte, koji nije mogao da se pomiri sa sudijskom odlukom.

Meč u Londonu završen je 1:1, dok je u istoj grupi Ajntraht iz Frankfurta savladao Olimpik iz Marseja (2:1).

Sporting je vodio protiv Totenhema golom Edvardsa, a u finišu meča je izjednačio Bentankur.

Ajntraht je protiv Marseja poveo preko Kamade, izjednačio je Genduzi, a konačan rezultat postavio Muani.

Uoči posljednjih 90 minuta Totenhem ima osam bodova, Sporting i Ajntraht po sedam, a Marsej šest.

U osminu finala se plasirao Liverpul, koji je bio ubjedljiv na gostovanju Ajaksu - 3:0. "Redsi" su poveli u prvom dijelu preko Salaha, a pobjedu u nastavku potpisali Nunjes i Eliot.

U istoj grupi Napoli je savladao Rendžers 3:0. Još jedna ubjedljiva pobjeda Napolitanaca i dva gola Đovanija Simeonea. U listu strijelaca se upisao i Leo Ostigard.

A Bajern je odradio posao u Barseloni, još jednom savladao "blaugranu" (3:0) i osvojio prvo mjesto u grupi C.

Bavarci su dva pogotka postigli u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Mane i Čupo Moting. Konačan rezultat postavio je Pavar.

Izmjena: 23:27h
22:38h

Totenhem je u finišu izjednačio protiv Sportinga - 1:1.

Asistencija Perišića, gol Bentankura.

Napoli je riješio pitanje pobjednika protiv Rendžersa (3:0), gol je postigao Ostigard.

22:09h

Liverpul je završio posao u Amsterdamu.

"Redsi" vode 3:0, ovog puta strijelac Eliot.

22:08h

Atletiko je ponovo izjednačio protiv Leverkuzena,

Prošao je Karasko, asistirao De Polu, a Argentinac zatresao mrežu.

22:07h

Prvi gol u drugom poluvremenu postiže Liverpul.

Robertson je izveo korner, a Darvin Nunjes pogodio.

"Redsi" vode protiv Ajaksa 2:0.

21:42h

Gol i u Amsterdamu, Liverpul je poveo protiv Ajaksa.

Strijelac Mohamed Salah, a sjajno je asistirao Henderson.

21:31h

Bajern zna kako da igra sa Barselonom.

Novi pogodak Bavaraca, gol postiže Čupo-Moting - 2:0

21:29h

Atletiko ponovo gubi od Leverkuzena - 2:1.

Greška Koree, gol Hadson-Odoija.

21:26h

Nije dugo trajala radost fudbalera Marseja u Frankfurtu, Ajntraht bezo stiže do novog vođstva - 2:1.

Asistencija Gecea, gol Muanija.

21:22h

Gol za izjednačenje postiže i Marsej protiv Ajntrahta, a strijelac je Mateo Genduzi.

U istoj grupi je Sporting iz Lisabona poveo protiv Totenhema, preko Markusa Edvardsa.

21:22h

Atletiko je izjednačio protiv Leverkuzena - 1:1.

21:16h

Još jedan gol Napolija, ponovo je strijelac Simeone.

Napoli igra fenomenalno.

21:12h

I Napoli brzo postiže gol protiv Rendžersa - 1:0.

Strijelac Đovani Simeone, asistencija Di Lorenca.

21:11h

Vodi i Bajern protiv Barsleone, strijelac Sadio Mane.

Gnabri je lijepo pronašao Seneglaca, koji postiže novi gol ove sezone.

21:09h

Leverkuzen je poveo u Madridu, Njemci nakon prve šanse postižu gol, a strijealc je Diabi.

21:03h

Frankfurt je poveo protiv Marseja, strijelac Kamada.

20:54h

Interesantno, trener Atletika Dijego Simeone je Stefana Savića ostavio na klupi.

20:35h

Završeni su mečevi, Inter je slavio 4:0 protiv Plzenja, baša kao i Porto protiv Briža.

Pobjeda Porta znači da je Atletiku potrebna pobjeda u Madridu nad Bajerom iz Leverkzena kako bi u posljednjem kolu, baš protiv "zmajeva", pokušao da izbori osminu finala.

Izmjena: 20:47h
20:28h

Romelu Lukaku je golom obilježio povratak na teren. Asistencija Koree, Inter vodi 4:0