Brajton bez milosti protiv Grejema Potera: Čelsi nadigran, Njukasl je u top formi, veliki preokret Totenhema

"Plavci" primili četiri gola protiv tima Roberta de Zerbija

8474 pregleda 0 komentar(a)

Brajton je pet utakmica čekao na pobjedu pod komandom Roberta de Zerbija, dočekao je protiv dojučerašnjeg menadžera - pao je Čelsi predvođenom Grejemom Poterom - ubjedljivo, 4:1.

"Galebovi" igraju fenomenalan fudbal godinama unazad, to je pečat upravo Potera, ali i Italijan ima šta da ponudi. Pokazalo se to danas na "Ameksu", gdje je domaćin u većem dijelu meča bio bolji rival.

Brajton je poveo u 5. minutu golom Leandra Trosara, a onda je "plavce" napustila i sreća - pogoci za 2:0 i 3:0 su bili autogolovi Rubena Loftus-Čika i Trevora Čalobe.

Nije se Čelsi predavao nakon 3:0, već na startu nastavka je smanjio preko Kaija Haverca, ali je posljednji udarac zadao Brajton i kompletirao goleadu (Paskal Gros)...

Poteru je ovo prvi poraz od kada je naslijedio Tomasa Tuhela na klupi Čelsija početkom septembra.

A Njukasl je nakon goleade protiv Aston Vile (4:0) potvrdio četvrto mjesto, iza Mančester sitija, Arsenala i Totenhema.

Kalum Vilson je sa dva gola donio sigurnu prednost "svrakama", a onda je i bio asistent Žoelintonu i Almironu.

Totenhem je slavio nakon velikog preokreta na gostovanju Bornmutu - gubio je 2:0 u 50. minutu, brzo su izjednačili Rajan Sesenjon i Ben Dejvis, a Sparsi su do bitnog trijumfa stigli golom Rodriga Bentankura u 92. minutu (3:2).