Boginja u potjeri za Napolitancima, Empoli nemoćan protiv Atalante

Atalanta sa lakoćom osvojila Empoli, strijelci Hatebor i Lukman. Vikario senzacionalno odbranio penal Kopmejnersu

2374 pregleda 0 komentar(a)
Malinovski je odlično komandovao igrom, Foto: REUTERS

Jedini poraz ove sezone Atalanta je doživjela u prošlom kolu u Bergamu od Lacija (2:0), ali se danas vratila na pobjednički put identičnim trijumfom u Empoliju.

Zasluženim, jer je ekipa Đanpjera Gasperinija upotpunosti neutralisala stil igre domaćina, oduzela mu posjed lopte i do gola došla već u 32. minutu preko Hatebora.

Desetak minuta kasnije, "boginja" je propustila najbolju šansu nakon penala zbog igre rukom Destra, ali je šut 24-godišnjeg Holanđanina Tena Kopmejnersa zaustavio golman Vikario.

Ipak je Atalanta previše dobro igrala i konačan rezultat od 2:0, postavio je Ademola Lukman na asistenciju Marija Pašalića.