Arsenal peticom odbranio prvo mjesto: Notingem forest izgubljen na "Emirejtsu" (VIDEO)

"Tobdžije" deklasirale "šumare", evrogol Tomasa Partija

4326 pregleda 0 komentar(a)

Izgledalo je kao da je Arsenal usporio ritam, da je u maloj krizi igre (blijede partije u Lidsu i Sautemptonu, poraz od PSV-a), ali danas je bio toliko dobar da je došao do najubjedljivije pobjede u sezoni.

"Tobdžije" su odbranile prvo mjesto nakon rutinske pobjede nad Notingem forestom (5:0) koji je u drugom poluvremenu primio četiri gola, a mogao je makar još toliko.

Gabrijel Martineli je u 5. minutu obradovao navijače golom i rezultat 1:0 je bio na snazi sve do 49. kada je Rajs Nelson - koji je zamijenio Bukaja Saku - matirao Dina Hendersona.

I tada je Arsenal potpuno pregazio "šumare" koji su sve do 65. minuta bili sabijeni na svoju polovinu.

Nelson je pogodio i u 52, a u 57. je viđen najljepši momenat meča kada je Tomas Parti sa oko 20 metara iz trka lansirao projektil u mrežu gostiju.

Gabrijelu Žezusu se nije dalo da zatrese mrežu, imao je nekoliko šansi, a tačku na veliku partiju tima Mikela Artete stavio je kapiten Martin Edegor.

Arsenal i dalje ima dva boda više od Mančester sitija, koji je juče majstorijom Kevina de Brujnea prošao gostovanje Lesteru.