Milan stopiran u Torinu, Napoli veliki dobitnik 12. kola

Šampion je, nakon četiri vezane pobjede, poražen od Torina u gostima 2:1, pa za liderom iz Napulja sada zaostaje šest bodova

8500 pregleda 0 komentar(a)
Sa meča Torino - Milan, Foto: Reuters

Milanov uzlet je zaustavljen, Napoli je veliki dobitnik 12. runde Serije A.

Šampion je, nakon četiri vezane pobjede, poražen od Torina u gostima 2:1, pa za liderom iz Napulja, koji je juče bio ubjedljiv protiv Sasuola (4:0), sada zaostaje šest bodova. Između njih je Atalanta, na minus pet...

Torino je za 90-ak sekundi šokirao "rosonere". U 35. minutu pogodio je defanzivac Kofi Điđi, a u prvom narednom napadu Aleksej Mirančuk je pogodio za 2:0.

Milan je bio neubjedljiv, bezopasan, a dobio je poklon u 67. minutu, kada je Žunior Mesijas iskoristio nepotrebno istrčavanje golmana Milinković-Savića i neopreznost Bonđorna da pogodi praznu mrežu.

Domaći su tražili faul Brazilca, trener Torina Ivan Jurić je isključen.

Milan je imao vremena da reaguje, da izjednači i preokrene, ali nije ovoga puta imao dovoljno klase i kvaliteta da spriječi poraz, prvi u gostima nakon čak 17 utakmica.