Trijumf pred derbi: Roma nakon preokreta savladala Veronu

6833 pregleda 1 komentar(a)
Zaniolo, Foto: Shutterstock

Fudbaleri Rome pobijedili su večeras u gostima Veronu sa 3:1, u meču 12. kola italijanske Serije A.

Povela je Verona pogotkom Pavela Davidoviča u 27. minutu, da bi Roma izjednačila golom Nikola Zaniola u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Pobjedu Romi donijeli su golovima Kristijan Volpato u 88. minutu, poslije asistencije srpskog internacionalca Nemanje Matića i Stefan El Šaravi u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Verona je od 36. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je Davidovič dobio direktan crveni karton.

Roma je zabilježila osmu pobjedu u prvenstvu i sa 25 bodova zauzima četvrtu poziciju na tabeli. Verona je na pretposljednjem, 19. mjestu sa pet poena.

U narednom kolu, Roma će u gradskom derbiju dočekati Lacio, dok će Verona gostovati Monci.