Dabanović svirao dva penala za Romu i isključio igrača Ludogoreca, Murinjo "brbljao" i prošao dalje

Roma - Ludogorec 3:1 nakon preokreta u Rimu, puno posla za najboljeg crnogorskog arbitra

8323 pregleda 8 komentar(a)
Nikola Dabanović, Milutin Đukić i Žoze Murinjo, Foto: Reuters

Roma i Žoze Murinjo idu u 1/6 finala Lige Evrope, nakon što su preživjeli 45 minuta straha protiv Ludogoreca (3:1).

Bugari su na "Olimpiku" vodili 1:0 na poluvremenu, u tim trenucima oni su bili drugi na tabeli, a Roma treća - u Ligi konferencija.

Sjajni Nikolo Zaniolo pokrenuo je, međutim, "vučicu" u drugom poluvremenu, gosti su samo faulovima u šesnaestercu mogli da zaustave Rimljane, a najbolji crnogorski arbitar dva puta je opravdano pokazao na bijelu tačku.

Lorenco Pelegrini je iz penala u 56. i 65. minutu donio Rimljanima preokret, a trijumf je nakon sjajnog solo-prodora potvrdio Zaniolo pet minuta prije kraja.

Nikol Zaniolo slavi gol
Nikol Zaniolo slavi golfoto: Reuters

Bilo je stresa za Romu i u drugom poluvremenu, Bugari su preko Nonata postigli gol za 2:2, koji je Dabanović poništio nakon pogledanog snimka (faul).

Crnogorski arbitar je imao mnogo posla, osim što je trpio i česte prigovore Murinja - u 90. minutu je zbog nesportskog ponašanja isključio igrača Ludogoreca Verdona.

Nikola Dabanović

U istoj grupi prvo mjesto još ranije je osigurao Betis, a večeras je bio silan protiv Helsinika - 3:0.

Arsenal je pobijedio Cirih 1:0 golom Tirnija i potvrdio prvo mjesto u grupi A, gdje je PSV slavio u Norveškoj - 2:1 protiv Bode-Glimta.

Real Sosijedad - Mančester junajted 0:1

Tabela: 1. Real Sosijedad 15 poena, 2. Mančester junajted 15, 3. Šerif 6, 4. Omonija 0

Trabzonspor - Ferencvaroš 1:0

Tabela: 1. Ferencvaroš 10 bodova, 2. Monako 10, 3. Trabzonspor 9, 4. Crvena zvezda 6

* Prvoplasirane ekipe plasirale su se u osminu finala Lige Evropa, drugoplasirane ekipe igraće šesnaestinu finala Lige Evropa, trećeplasirani igraće u šesnaestini finala Lige konferencija, a četvrtoplasirani su završili učešće u takmičenju.