Partizan "prokockao" 1/8 finala Lige konferencija, mora u 1/16 finala

Beograđani igrali samo 1:1 protiv Slovačkog u Beogradu, Nica remijem u Kelnu (2:2) do prvog mjesta

6376 pregleda 1 komentar(a)
Igor Vujačić je igrao svih 90 minuta za Partizan, Foto: Beta

Fudbaleri Partizana plasirali su se večeras u šesnaestinu finala Lige konferencija, pošto su na stadionu u Humskoj odigrali neriješeno 1:1 sa ekipom Slovackog, u meču poslkednjeg šestog kola Grupe D. U istoj grupi Keln i Nica su u Njemačkoj odigrali neriješeno 2:2. Iako i Partizan i Nica imaju po devet bodova francuski klub je zauzeo prvo mjesto i osigurao osminu finala Lige konferencija zbog boljeg medjusobnog skora.

Keln je završio na trećoj poziciji sa osam bodova, dok je Slovacko na posljednjem mestu sa pet bodova. Oba tima završila su učešće u Evropi.

Partizan je poveo u 41. minutu preko Bibrasa Natha, koji je bio precizan sa penala, dok su gosti do boda došli golom Ondreja Mihalika u 73. minutu. Partizan su zbog kazne Uefe mogla da bodre samo djeca uzrasta do 14 godina, a prisustvovalo ih je 17.256. Žrijeb šesnaestine finala Lige konferencija na programu je u ponedjeljak u Nionu od 14 sati.