Siti može i sa desetoricom: Haland kaznio Fulam u 95. minutu, evrogol Tilemansa na "Gudisonu"

Aktuelni šampion stigao do trijumfa golom Norvežanina iz penala

6708 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 05.11.2022. 20:23h

Fulam je skoro 70 minuta imao igrača više u duelu sa Mančester sitijem, imao je i aktivan rezultat (1:1), na kraju je platio zato što je previše respektovao najbolju ekipu u Engleskoj.

"Građani" su slavili 2:1, i to golom iz penala koji je postigao Erling Haland u 95. minutu.

Taj pogodak su "kotidžersi" mogli i morali da izbjegnu, ali je momenat nepažnjen Antonija Robinsona i naivan faul nad Kevinom de Brujneom odlučio pobjednika.

Siti je na "Etihadu" rano poveo (Hulijan Alvares), kontrolisao stvari, prije nego je Žoao Kanselo skrivio jedanaesterac i zaradio direktan crveni karton.

Siguran sa bijele tačke je bio Andreas Pereira - i to je bio znak za Fulam da, uprkos brojčanoj prednosti na terenu, ostatak meča provede u defanzivnom bloku.

Haland je ušao u igru u 64. minutu, na kraju je izrastao u junaka, pa je Siti makar do sjutra preuzeo prvo mjesto od Arsenala.

Na četiri današnja duela je viđeno čak 19 golova.

Lids junajted je gubio 3:1 od Bornmuta i slavio 4:3, Brajton je savladao Vulverhempton u gostima 3:2, a remi je viđen u duelu Notingem foresta i Brentforda - 2:2.

Lester je bio bolji od Evertona na "Gudison parku" - 2:0.

Evrogol Jurija Tilemansa je najavio pobjednika, u finišu je tačku na trijumf stavio Harvi Barns.