Emerijeva Vila prejaka za Junajted, Njukasl leti ka Ligi šampiona

Aston Vila na debiju novog menadžera Unaija Emerija savladala Mančester junajted 3:1, Njukasl u gostima savladao Sautempton 4:1, Kristal Palas nakon preokreta bolji od Vest Hema 2:1

6807 pregleda 1 komentar(a)

Aston Vila je prije nekoliko dana postavila Unaija Emerija za novog menadžera, a u prvom meču sa Špancem na klupi tim iz Birmingema je upisao veliku pobjedu.

Nekadašnji šampion Evrope je danas na domaćem terenu u 15. kolu Premijer lige savladao Mančester junajted 3:1.

Vila je ekspresno stigla do dva gola prednosti, a povela je u sedmom minutu kada je Bejli pobjegao Martinesu i postigao gol.

Četiri minuta kasnije najljepši momenat na utakmici - Dinj je sa dvadesetak metara sjajno izveo slobodan udarac. De Hea nije uspio da reaguje.

Junajted je smanjio do odlaska na odmor kada je Šo šutirao, a lopta zakačila Remzija, promijenila smjer i završila u mreži.

Već poslije četiri minuta igre u nastavku Remzi se iskupio, postigao gol i postavio konačan rezultat.

U prvoj postavi Junajteda bio je i Kristijano Ronaldo, koji je dobio žuti karton.

A Njukasl nastavlja sa sjajnim izdanjima. "Svrake" su danas u gostima savladale Sautempton 4:1 i ostale u vrhu tabele.

Njukasl je u dosadašnjem dijelu sezone pretrpio samo jedan poraz i to od Liverpula 2:1 nakon preokreta.

"Crno-bijeli" su danas poveli u 35. minutu, a ponovo je gol postigao sjajni Paragvajac Migel Almiron.

U nastavku su mrežu Sautemptona tresli Vud i Vilok. Asistent kod Vilokovog pogotka bio je Tripije koji nastavlja sa fantastičnim izdanjima i koji bi mogao da bude na spisku Gareta Sautgejta za predstojeći Mundijal.

Poraz Sautemptona ublažio je Pero, dok je konačan rezultat postavio Gimaraeš.

U trećem meču popodnevnog programa Kristal Palas je nakon preokreta savladao Vest Hem 2:1. Vest Hem je poveo breko Benrahme, izjednačio je Zaha, a preokrenuo Olise.