Mladi Nikšićani pokazali karakter - od 0:2 do 2:2 protiv Honveda

Sutjeska omladinci, Foto: Fksutjeska.me
Ažurirano: 27.09.2017. 18:15h

Sjajna utakmica kraj Bistrice, duel omladinskih ekipa Sutjeske i mađarskog Honveda, u kvalifikacijama za Ligu šampiona (UEFA Youth league) završena je 2:2.

Mladi nikšićki fudbaleri gubili su 2:0, ali su pokazali karakter, u furioznom ritmu odigrali posljednjih pola sata, izjednačili, a mogli i da preokrenu.

Gosti su u prvom dijelu igrali bolje i mirnije, a golom Bira u 19. minutu poveli.

Kada je Stojakovići u 62. minutu, udarcem sa 25 metara pogodio za 0:2, izgledalo je da je sve gotovo.

Tek tada su, međutim, počela uzbuđenja. Izabranici Dragana Mijanovića nisu gubili nadu, krenuli su na sve ili ništa, napravili veliki pritisak, a gol Radovana Bećirovića u 71. minutu dao im je dodatni impuls.

Samo dva minuta kasnije Aleksa Marušić je izjednačio i najavio pakleni završetak meča.

Marušić je u finišu, nakon sjajne solo akcije, imao šansu za 3:2, ali je šutirao zamalo pored gola.

Revanš se igra 17. oktobra u Budimpešti.