Poznati učesnici četvrtfinala: Smiljanić startovao pobjedom, čudna goleada u Baru

Fudbaleri Budućnosti, Grblja, Mladosti, Ibra, Lovćena, Igala, Mornara i Sutjeske u četvrtfinalu Kupa Crne Gore
Zeta - Mladost, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 27.09.2017. 15:35h

Fudbaleri Budućnosti, Grblja, Mladosti, Ibra, Lovćena, Igala i Mornara pridružili su se ekipi Sutjeske u četvrtfinalu Kupa Crne Gore.

Budućnost je i drugi put bila bolja od Iskre u Kupu, a treći put ove sezone, računajući i prvenstvo - kao i u prvom meču, izabranici Dragana Kažića slavili su 2:0.

U meču u kome nije bilo ni neizvjesnosti, ni želje domaćina da zakomplikuje revanš. Ristović je u 26. minutu doveo goste u vođstvo, golom iz slobodnog udarca, ali uz katastrofalnu reakciju golmana Velimirovića. Konačan rezultat postavio je Pejaković u finišu poluvremena.

Mladost je savladala Zetu na Trešnjici, na debiju Branka Smiljanića. Nakon 4:0 prije dvije sedmice, sada je bilo 2:1.

Domaćin je nakon ubjedljivog poraza izveo kombinovani, skoro i rezervni sastav, dok su gosti bili kompletni. Mladost je, i pored pobjede, pokazala da je daleko od forme, nije ubijedila da je blizu izlaska iz krize.

Zeta je vodila na poluvremenu, golom Srđana Krstovića, u nastavku su preokrenuli Adrović iz penala i Burzanović.

Grbalj, prošlogodišnji finalista, igrao je bez golova u Kotoru i odbranio 2:1 iz prvog meča.

Među osam najboljih su i četiri niželigaša.

Mornar je u meču čudnog kretanja rezultata savladao Dečić 4:3 u Baru.

Gosti su na poluvremenu vodili 2:1, Barani preokrenuli na 3:2, Dečić stigao do izjednačenja, da bi 90. minutu Racković postigao je autogol za konačnih - sedam plus i pobjedu Mornara.

BOKELJ - GRBALJ 0:0 (prvi meč 1:2)

ZETA - MLADOST 1:2 (0:4)

Srđan Krstović 31. - Admir Adrović 61. (penal), Marko Burzanović 80.

IGALO - CRVENA STIJENA 5:1 (1:0)

Vladan Karadžić 34, Rajko Leković 36, 83, 90+2, Bojan Kopitović 90+1. (penal) - Aleksandar Raičković 48.

ISKRA - BUDUĆNOST 0:2 (0:2)

Risto Ristović 26, Ivan Pejaković 45.

IBAR - OTRANT-OLYMPIC 0:1 (2:0)

Mehmed Divanović 28.

BERANE - LOVĆEN 1:2 (1:0)

Marko Đurišić 20. - Aleksandar Raković 53. (autogol), Danin Talović 62.

MORNAR - DEČIĆ 4:3 (2:1)

Filip Kalačević 4,48, Denis Džanović 64, Ivan Racković 90. (autogol) - Ivan Racković 11. (penal), Dušan Nestorović 13, Sava Gardašević 72.