Šestica razigranog Bajerna, Herta bez Jovetića poražena u 98. minutu

4117 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Bajerna ubjedljivo su na Alijanc areni, u dvoboju 14. kola Bundeslige, savladali Verder 6-1 i time dodatno učvrstili prvo mjesto na tabeli.

Utakmica je riješena već nakon prvog poluvremena kada su Bavarci imali prednost od 4:1.

Prvo ime susreta bio je Serže Gnabri, koji je postigao tri pogotka, dok su po jedan dodali Musijala, Gorecka i 17-godišnji Tel. Na drugoj strani jedini je strijelac bio Jung.

Loša vijest za Bajern, a posebno za selekciju Senegala pred Mundijal, jeste povreda Sadija Manea, koji je u 20. minutu morao da izađe sa terena.

Bajernu je ovo bila ukupno deveta pobjeda u nizu, u svim takmičenjima, odnosno peta u domaćem prvenstvu.

Štutgart je golom Mavropanosa u 98. minutu pobijedio na domaćem terenu Hertu 2:1.

Prije toga je Štutgart poveo već u trećem minutu golom Guirasija, dok je u 19. izjednačio Lukebakio. U timu Herte zbog povrede nije bilo Jovetića.

Poput Štutgarta, treću pobjedu u sezoni upisao je i Bohum savladavši Borusiju Menhengladbah 2:1.

Volfsburg Nika Kovača upisao je treću ligašku pobjedu u nizu, a u te tri utakmice nije primio ni jedan pogodak.

Domaćin je protiv Borusije Dortmund poveo već u šestom minutu, a strijelac je bio Holanđanin Van de Ven, dok je pobjeda potvrđena u 91. kada je Nmeča postavio konačnih 2:0.