Levandovski i Pike isključeni, Rafinja kreirao preokret Barse u Pamploni

Barsa je do važne pobjede došla iako je gubila od šestog minuta (David Garsija), a od 31. imala igrača manje

7369 pregleda 2 komentar(a)
Levandovski nakon isključenja, Foto: Reuters

Real je sinoć u posljednjem meču 13. kola La Lige izgubio od Rajo Valjekana (3:2), a Barselona iskoristila spoticanje najvećeg rivala, na otvaranju 14. runde pobijedula Osasunu u Pamploni 2:1 i stekla pet bodova prednosti na vrhu tabele.

Real u četvrtak igra protiv Kadiza.

Barsa je do važne pobjede došla iako je gubila od šestog minuta (David Garsija), a od 31. imala igrača manje - Robert Levandovski je dobio drugi žuti karton i zaradio drugo isključenje u karijeri, prvo još od 2013. kada je igrao u Dortmundu.

I to nije bilo sve - na poluvremenu je isključen i Đerar Pike, koji je bio rezerva, zbog verbalnog sukoba sa sudijom Hilom Mancanom.

Pike je na taj način zvanično završio karijeru, bez šanse da odigra posljednje minute, nakon što se od navijača Barselone oprostio prošle sedmice u duelu sa Almerijom.

I sa deset igrača gosti su u nastavku napravili preokret.

Izjednačio je Pedri u 48. minutu, da bi pet minuta prije kraja Franki de Jong pronašao rezervistu Rafinju, koji je utrčao iz drugog plana, a zatim glavom efektno lobovao golmana domaćih...